×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 5 proc. więcej pasażerów w pierwszym półroczu


O 4,8 proc. wzrosła liczba pasażerów na lotniskach całego świata w pierwszym półroczu 2014 r. Mniej, bo o 3,7 proc., rósł ruch cargo.


Takie dane opublikowała organizacja Airports Council International, zrzeszająca porty lotnicze z całego świata. 

Obydwa wskaźniki są wyraźnie lepsze niż przed rokiem. W pierwszej połowie 2013 r. ruch pasażerski wzrósł o 3,2 proc., a ruch cargo zmalał o 0,3 proc. 

ACI podała, że w czerwcu ruch najszybciej rósł w Europie (6,1 proc. wzrostu rok do roku), co wynikało przede wszystkim z bardzo niskiej bazy z ubiegłego roku. Wolniej niż zwykle liczba pasażerów rosła na Bliskim Wschodzie (4,4 proc.), co w dużej mierze było spowodowane ograniczeniem przepustowości lotniska w Dubaju wynikającym z remontu jednego z pasów startowych. 

Jedyny region, który niemal nie zanotował wzrostu, to Afryka. Na tym kontynencie w czerwcu 2014 r. podróżowało samolotami zaledwie 0,3 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Dla pozostałych regionów wzrost wahał się od 4,7 proc. dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów do 3,3 proc. dla Azji i Pacyfiku. 

Pod względem odprawionego tonażu ładunków najwięcej w czerwcu zyskały lotniska w regionie Azji i Pacyfiku (4,5 proc.). Straty zanotowały lotniska na Bliskim Wschodzie (-3,9 proc.) oraz w Ameryce Łacińskiej z Karaibami (-2,2 proc.). 


gość_3e55d - Profil
gość_3e55d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie