×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zwiększy produkcję rodziny B737


Duży popyt na maszyny Boeinga zmusza jego producenta do zwiększenia produkcji samolotów. Obecnie kolejne wzrosty montażu samolotów przewidziane są jedynie w programie B737.W lutym tego roku Boeing po raz kolejny przyśpieszył produkcję najsłynniejszego modelu samolotu pasażerskiego B737 z 38 do 42 samolotów miesięcznie. Producent planuje kolejne zwiększenie produkcji samolotów z 42 do 45 maszyn pod koniec 2014 r. Natomiast w 2015 r. ich produkcja wzrośnie aż do 47. Boeing nie wyklucza, że może zwiększyć produkcję do 50 samolotów miesięcznie na przełomie 2018 i 2019 r.

Amerykański producent planuje także budowę kolejnej linii montażu końcowego Renton (wizualizacja poniżej). Według najnowszych informacji budowa nowego kompleksu ma się rozpocząć w przyszłym roku.


Zwiększenie liczby montowanych samolotów nie jest spowodowane tylko i wyłącznie zapotrzebowaniem rynku. Jest to również odpowiedź na wzrost produkcji samolotów konkurenta z rodziny A320. Airbus zwiększył montaż z 40 do 45 maszyn miesięcznie w maju 2013 roku i planuje kolejne w przyszłym roku z 45 do 48 samolotów w miesiącu.

Jednak według wielu analityków rynku lotniczego Airbus i Boeing tak naprawdę nie wiedzą co będzie się działo za kilka lub kilkanaście lat. Prognozy mogą wyglądać bardzo optymistycznie jednak zostaną zweryfikowane przez sytuację gospodarczą w danym roku. Montaż 50 maszyn jest możliwy na tzw. górce zamówień, natomiast na pewno nie utrzyma się w  długoterminowej perspektywie.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie