×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS leasinguje zwrotnie 4 Airbusy A330-300 Enhanced


Skandynawskie linie SAS poinformowały, że pozyskały finansowanie zakupu 4 nowych samolotów typu Airbus A330-300 Enhanced poprzez leasing zwrotny w chińskim banku Bocomm.


Zgodnie z cenami katalogowymi samoloty kosztują ok. miliarda dolarów amerykańskich. Dostawę zaplanowano na koniec 2015 r. i na początek 2016 r. 

Umowę podpisano na 12 lat. Oznacza to, że natychmiast po pozyskaniu każdego z dostarczonych samolotów SAS sprzeda je chińskiemu bankowi, a następnie wynajmie od niego na 12 lat. Leasing zwrotny, czyli sale and leaseback, to popularna metoda finansowania zakupu samolotów przez linie lotnicze. 


Wiceprezes SAS i dyrektor finansowy spółki Goran Jansson skomentował w komunikacie prasowym, że to pierwsza okazja do współpracy z chińskim bankiem. 

Zamówione w ubiegłym roku Airbusy A330-300 Enhanced zastąpią we flocie przewoźnika samoloty typu A340-300, którym wygasają umowy leasingowe. 

fot. Dominik Sipinskigość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie