×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PolskiBus: Nowe linie, nowe autokary


PolskiBus.com ogłosił dziś (20.8) uruchomienie czterech nowych linii, zwiększenie częstotliwości na kolejnych trzech oraz wprowadzenie 20 nowych autokarów do floty.


Po rozszerzeniu siatki połączeń przewoźnika czerwone autobusy dojadą do trzech nowych miast: Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wilna.

Nowe trasy uruchomione przez PolskiBus.com to:
  • P17 (3 kursy dziennie): Wrocław-Poznań-Gorzów Wielkopolski-Szczecin;
  • P18 (5 kursów dziennie): Kraków-Opole-Wrocław;
  • P19 (6 kursów dziennie): Szczecin-Berlin;
  • P8 (przedłużenie istniejącej trasy do Białegostoku, 2 kursy dziennie): Warszawa-Białystok-Wilno.

Kursy na trasie P17 będą realizowane od 5 września, a na pozostałych od 1 października. Bilety mają wkrótce trafić do sprzedaży. 

Przewoźnik zwiększa również częstotliwość na trasach Wrocław-Kraków (do 33 kursów dziennie), Kraków-Rzeszów (do 11 kursów dziennie) oraz Warszawa-Białystok (do 8 kursów dziennie). 

Spółka poinformowała także o zainwestowaniu w 20 nowych autokarów ADL Plaxton "Elite" na podwoziu Volvo B11R. Wartość tej inwestycji wyniosła 35 mln zł. 

Jak podkreślił PolskiBus.com w komunikacie prasowym, spółka w ciągu trzech lat działalności przewiozła ponad 8 milionów pasażerów, zwiększyła flotę do 132 autokarów. W nowym rozkładzie pojazdy Polskiego Busa będą wykonywały ponad 300 kursów dziennie, docierając do 22 miast w Polsce i 5 stolic innych krajów (Berlina, Pragi, Wilna, Wiednia i Bratysławy). 


To nie koniec rozwoju spółki - zapowiedział w rozmowie z reporterem Pasazer.com sir Brian Souter, prezes Polskiego Busa. 

- Trudno jest mi przewidzieć przyszłość, ale liczę na dalsze dwucyfrowe wzrosty - zapowiedział sir Souter. - Już teraz mamy wiele połączeń bezpośrednich pomiędzy dużymi miastami i na pewno będziemy szli w tym kierunku. Mniejsze miasta w Polsce też są zdecydowanie jedną z możliwych nisz.

Sir Souter dodał, że postrzega Polskiego Busa przede wszystkim jako przewoźnika krajowego, ale nie znaczy to, że trasy międzynarodowe są mniej ważne, o czym świadczy m.in. nowo otwarte połączenie Szczecin-Berlin. Nie wykluczył również wejścia na rynek przewozów kolejowych po jego liberalizacji. Sir Souter zapewnił, że pomimo konkurencji ze strony samolotów i poprawiającej się jakości transportu kolejowego, dla przewoźników autokarowych pozostanie miejsce w zrównoważonym systemie komunikacji publicznej. 

fot. PolskiBus.comgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie