PolskiBus: Nowe linie, nowe autokary

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 sierpnia 2014 19:26
4 komentarze
PolskiBus.com ogłosił dziś (20.8) uruchomienie czterech nowych linii, zwiększenie częstotliwości na kolejnych trzech oraz wprowadzenie 20 nowych autokarów do floty.
Reklama

Po rozszerzeniu siatki połączeń przewoźnika czerwone autobusy dojadą do trzech nowych miast: Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wilna.

Nowe trasy uruchomione przez PolskiBus.com to:
  • P17 (3 kursy dziennie): Wrocław-Poznań-Gorzów Wielkopolski-Szczecin;
  • P18 (5 kursów dziennie): Kraków-Opole-Wrocław;
  • P19 (6 kursów dziennie): Szczecin-Berlin;
  • P8 (przedłużenie istniejącej trasy do Białegostoku, 2 kursy dziennie): Warszawa-Białystok-Wilno.

Kursy na trasie P17 będą realizowane od 5 września, a na pozostałych od 1 października. Bilety mają wkrótce trafić do sprzedaży.

Przewoźnik zwiększa również częstotliwość na trasach Wrocław-Kraków (do 33 kursów dziennie), Kraków-Rzeszów (do 11 kursów dziennie) oraz Warszawa-Białystok (do 8 kursów dziennie).

Spółka poinformowała także o zainwestowaniu w 20 nowych autokarów ADL Plaxton "Elite" na podwoziu Volvo B11R. Wartość tej inwestycji wyniosła 35 mln zł.

Jak podkreślił PolskiBus.com w komunikacie prasowym, spółka w ciągu trzech lat działalności przewiozła ponad 8 milionów pasażerów, zwiększyła flotę do 132 autokarów. W nowym rozkładzie pojazdy Polskiego Busa będą wykonywały ponad 300 kursów dziennie, docierając do 22 miast w Polsce i 5 stolic innych krajów (Berlina, Pragi, Wilna, Wiednia i Bratysławy).


To nie koniec rozwoju spółki - zapowiedział w rozmowie z reporterem Pasazer.com sir Brian Souter, prezes Polskiego Busa.

- Trudno jest mi przewidzieć przyszłość, ale liczę na dalsze dwucyfrowe wzrosty - zapowiedział sir Souter. - Już teraz mamy wiele połączeń bezpośrednich pomiędzy dużymi miastami i na pewno będziemy szli w tym kierunku. Mniejsze miasta w Polsce też są zdecydowanie jedną z możliwych nisz.

Sir Souter dodał, że postrzega Polskiego Busa przede wszystkim jako przewoźnika krajowego, ale nie znaczy to, że trasy międzynarodowe są mniej ważne, o czym świadczy m.in. nowo otwarte połączenie Szczecin-Berlin. Nie wykluczył również wejścia na rynek przewozów kolejowych po jego liberalizacji. Sir Souter zapewnił, że pomimo konkurencji ze strony samolotów i poprawiającej się jakości transportu kolejowego, dla przewoźników autokarowych pozostanie miejsce w zrównoważonym systemie komunikacji publicznej.

fot. PolskiBus.com
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bc6e8 2014-08-21 16:35   
gość_bc6e8 - Profil gość_bc6e8
Dlaczego niema linii do Koszalina i Kołobrzegu
domos 2014-08-20 21:32   
domos - Profil domos
Serwis Pasazer Podróże będzie informował również o innych niż samolot środkach transportu. Lotnictwo pozostanie głównym działem i wyłącznym tematem Pasazer.com oraz Pasazer Pro.
gość_e0e0c 2014-08-20 20:54   
gość_e0e0c - Profil gość_e0e0c
a co ma PolskiBus do samolotu... czy juz nie tylko a lataniu ten portal jest?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama