×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Cargo wycofała trzeciego MD-11F


Lufthansa Cargo wycofała ze swojej floty kolejny samolot McDonnell Douglas MD-11F.


Trzeci z floty odszedł MD-11F o rejestracji D-ALCR, który odleciał do miasta Victorville. Samolot został wyprodukowany w kwietniu 1994 roku i latał w przeszłości dla linii Alitalia. Następny z floty odejdzie MD-11F o rejestracji D-ALCS, który wcześniej także obsługiwał połączenia Alitalii.

MD-11F w barwach Lufthansa Cargo

Samoloty zostały już zastąpione przez nowe i wydajniejsze cztery Boeingi 777F. Początkowo linia sądziła, że nowe B777F powiększą flotę. Jednak narastający kryzys strefy euro, a także wprowadzenie zakazu nocnych lotów na lotnisku we Frankfurcie przyczyniło się do zrewidowania tych planów.

W maju 2011 r. Lufthansa Cargo zamówiła łącznie pięć Boeingów 777F, które mają zasięg ponad 9070 km i na pokład mogą zabrać 103 tony ładunku w porównaniu do 7320 km i 95 ton jakie może przewozić MD-11F. Ostatni z zamówionych B777F (D-ALFE) pojawi się we Frankfurcie w marcu 2015 r.

Obecna flota przewoźnika składa się z 19 samolotów: 15 McDonnell Douglas MD-11F oraz czterech Boeingów 777F. Jeżeli jesteście ciekawi jak funkcjonuje linia cargo od kuchni, to zapraszamy do zapoznania się z naszym specjalnym materiałem o Lufthansa Cargo w dziale "Za sterami".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie