×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa rozważy A350 lub B787 dla LCC


Lufthansa przyjmie zasadę "małe ryzyko i szybkie podejście" dla proponowanej nowej linii niskokosztowej na trasach dalekodystansowych. Przewoźnik nie wyklucza zamówienia także nowych maszyn jeżeli przedsięwzięcie się uda.


W wywiadzie dla Financial Times, Carsten Spohr, prezes Lufthansy powiedział, że początkowe loty nowej linii będą skoncentrowane na flocie siedmiu Airbusów A330-300 lub Boeingów B767-300ER z planami pozyskania dodatkowych samolotów jeżeli przedsięwzięcie okaże się opłacalne.


- Chcemy być w powietrzu już przed kolejną jesienią. Jeśli nasza taktyka dot. tego rodzaju linii pójdzie zgodnie z planem, to nie zatrzymamy się tylko na siedmiu maszynach, ale także rozważymy zamówienie samolotóe A350 lub B787 - powiedział Spohr.

Utworzenie własnej spółki niskokosztowej, która obsługiwałaby loty azjatyckie, to dla Lufthansy scenariusz efektywnej konkurencji na trasach pomiędzy Europą a Azją z liniami z Bliskiego Wschodu (Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways).

Nowy przewoźnik miałby obsługiwać trasy z przeważającym niskopłatnym ruchem turystycznym. Wśród potencjalnych miast do których poleci nowa linia jest Bangkok, Kuala Lumpur, Kalkuta, Hyderabad, Chennai, Guangzhou, Nanjing, Qingdao oraz Shenyang. Samoloty mają być wyposażone w dwie klasy: ekonomiczną oraz ekonomiczną premium.


Spohr dodał, że Lufthansa jeszcze nie zdecydowała o tym, czy będzie tworzyć linię samodzielnie czy z innym partnerem. Wcześniej niemieckie linie lotnicze wskazały SunExpress (współpraca z Turkish Airlines) jako podstawę dla nowej spółki zależnej.

Związek zawodowy pilotów Lufthansy "Vereinigung Cockpit" sprzeciwia się planom przewoźnika i przygotowuje obecnie ankietę wśród swoich członków w celu uzyskania potencjalnej zgodny na akcję protestacyjną w tej kwestii.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie