Lufthansa rozważy A350 lub B787 dla LCC

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 sierpnia 2014 19:26
4 komentarze
Lufthansa przyjmie zasadę "małe ryzyko i szybkie podejście" dla proponowanej nowej linii niskokosztowej na trasach dalekodystansowych. Przewoźnik nie wyklucza zamówienia także nowych maszyn jeżeli przedsięwzięcie się uda.
Reklama

W wywiadzie dla Financial Times, Carsten Spohr, prezes Lufthansy powiedział, że początkowe loty nowej linii będą skoncentrowane na flocie siedmiu Airbusów A330-300 lub Boeingów B767-300ER z planami pozyskania dodatkowych samolotów jeżeli przedsięwzięcie okaże się opłacalne.


- Chcemy być w powietrzu już przed kolejną jesienią. Jeśli nasza taktyka dot. tego rodzaju linii pójdzie zgodnie z planem, to nie zatrzymamy się tylko na siedmiu maszynach, ale także rozważymy zamówienie samolotóe A350 lub B787 - powiedział Spohr.

Utworzenie własnej spółki niskokosztowej, która obsługiwałaby loty azjatyckie, to dla Lufthansy scenariusz efektywnej konkurencji na trasach pomiędzy Europą a Azją z liniami z Bliskiego Wschodu (Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways).

Nowy przewoźnik miałby obsługiwać trasy z przeważającym niskopłatnym ruchem turystycznym. Wśród potencjalnych miast do których poleci nowa linia jest Bangkok, Kuala Lumpur, Kalkuta, Hyderabad, Chennai, Guangzhou, Nanjing, Qingdao oraz Shenyang. Samoloty mają być wyposażone w dwie klasy: ekonomiczną oraz ekonomiczną premium.


Spohr dodał, że Lufthansa jeszcze nie zdecydowała o tym, czy będzie tworzyć linię samodzielnie czy z innym partnerem. Wcześniej niemieckie linie lotnicze wskazały SunExpress (współpraca z Turkish Airlines) jako podstawę dla nowej spółki zależnej.

Związek zawodowy pilotów Lufthansy "Vereinigung Cockpit" sprzeciwia się planom przewoźnika i przygotowuje obecnie ankietę wśród swoich członków w celu uzyskania potencjalnej zgodny na akcję protestacyjną w tej kwestii.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2014-08-21 15:54   
mietek - Profil mietek
Hmmm, a to nie wiedziałem. Ale Thomas Cook należy zdaje się do jednego z Niemieckich tour operatorów? Chyba do TUI? Wiem, że na pewno Condor oferuje doloty LH do FRA lub MUC na swoje loty. Ale być może LH chce wyjść z tego biznesu i założyć własną linię?
greg0303 2014-08-21 15:13   
greg0303 - Profil greg0303
Condor należy obecnie do Thomas Cook Group, która odkupiła udziały w linii od Lufthansy. Condor wykonuje regularne rozkładowe połączenia do destynacji turystycznych, głównie z Frankfurtu oraz Monachium i Berlina (Schonefeld). Przewoźnik współpracuje nadal z Lufthansą (program Miles & More oraz saloniki biznesowe na lotniskach).
mietek 2014-08-21 11:38   
mietek - Profil mietek
Condor to chyba typowa linia czarterowa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama