×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordy we Frankfurcie i Kopenhadze


Lotniska we Frankfurcie i Kopenhadze zanotowały w lipcu najlepsze miesiące w swojej historii. Porty odprawiły odpowiednio 5,86 i 2,60 mln pasażerów.Spółka Fraport AG, zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie nad Menem, podkreśliła w komunikacie, że rekordowy wynik odnotowano pomimo kilku dni, w których pogoda utrudniała operacje lotnicze. Liczba pasażerów we Frankfurcie wzrosła w lipcu rok do roku o 2,3 proc. 


Do tej pory od początku roku we Frankfurcie odprawiono już ponad 33,6 mln pasażerów. To o 2,4 proc. więcej niż w okresie styczeń-lipiec 2013 r. Rośnie również ruch cargo - o 1,1 proc. rok do roku w lipcu (181 tys. ton) i o 2,1 proc. narastająco od stycznia (1,24 mln ton). Wśród kierunków pasażerskich dominują połączenia do i z Europy Zachodniej (43,8 proc. pasażerów w lipcu, 42,5 proc. od początku roku). Ponad jedna trzecia pasażerów podróżowała na trasach międzykontynentalnych, z czego najwięcej do i z Ameryki Północnej. 

Choć kopenhaskie lotnisko Kastrup odprawiło o ponad połowę mniej pasażerów niż Frankfurt, wzrost w stolicy Danii był bardziej imponujący. Rok do roku w lipcu podróżnych przybyło o 7 proc. Narastająco od stycznia liczba pasażerów wyniosła do końca lipca niemal 15 mln i stanowi wzrost o 7,3 proc. 


W komunikacie prasowym lotnisko podkreśliło zadowolenie z tego, że szybko rośnie liczba pasażerów tranzytowych. W samym lipcu było ich ponad 270 tys., a od początku roku już 1,8 mln. To wzrosty odpowiednio o 14,9 proc. i 13,7 proc. 

Najpopularniejszym kierunkiem z Kopenhagi w okresie od stycznia do lipca był Londyn. Między stolicą Wielkiej Brytanii a Kastrup w tym czasie leciał już ponad milion pasażerów (o 7,7 proc. więcej rok do roku). Kolejne miejsca w rankingu popularności zajęły Sztokholm (834 tys.) i Oslo (823 tys.). Lotnisko w Kopenhadze nie podaje miesięcznych statystyk odprawionego cargo. 

fot. Piotr Bożyk, Dominik Sipinskigość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie