×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malezja ogłasza dzień żałoby po ofiarach MH17


Malezja zapowiedziała, że 22 sierpnia, czyli w dniu spodziewanego przylotu ciał ofiar katastrofy rejsu MH17 do kraju, ogłosi żałobę narodową. Na razie tylko nieco ponad połowa malezyjskich ofiar została zidentyfikowana.


Na pokładzie samolotu, który 17 lipca został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą prawdopodobnie przez prorosyjskich separatystów, było 43 obywateli Malezji, w tym 15 członków załogi oraz dwoje niemowląt. Boeing 777-200 wykonywał rejs MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 

Z uwagi na trudności w dostępie do miejsca katastrofy, w okolicach którego toczą się cały czas walki pomiędzy ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami wspieranymi przez Rosję, odnalezienie i identyfikacja ciał ofiar były bardzo powolne. Ciała zostały najpierw przetransportowane pociągiem do Charkowa, skąd samoloty przewiozły je do Holandii. Tam odbywa się identyfikacja. 

Jak do tej pory zidentyfikowano jedynie ciała 24 malezyjskich ofiar - nieco ponad połowę spośród wszystkich obywateli tego kraju, którzy zginęli na pokładzie. W przyszłym tygodniu do Malezji wrócą ciała 15 z nich oraz jednego obywatela Holandii, którego wolą było, by pochować go w Malezji. 

Jak na razie rząd w Kuala Lumpur nie ogłosił święta państwowego, lecz jedynie żałobę. Oznacza to, że rynki finansowe, urzędy oraz placówki usługowo-handlowe będą otwarte według normalnych zasad. 

gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie