×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław w lipcu 7 proc na plusie


Wrocławskie lotnisko obsłużyło w lipcu prawie 240 tysięcy podróżnych - to więcej niż w rekordowym do tej pory lipcu 2012 roku. To wzrost na poziomie 7,3 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
Najlepszy wynik w historii to efekt ponad 50% wzrostu w sektorze połączeń krajowych i rozwoju ruchu czarterowego ze stolicy Dolnego Śląska. Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław to 239,8 tysięcy obsłużonych pasażerów i 2 457 wykonanych operacji lotniczych. To z kolei oznacza więcej podróżnych niż w dotychczas rekordowym lipcu 2012 roku, wyjątkowym czasie turnieju UEFA EURO. Różnica wyniosła 736 osób. W lipcu 2014 roku obsłużono o ponad 16 tysięcy więcej pasażerów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co przekłada się na wzrost na poziomie 7,3%. Wreszcie - w minionym miesiącu obsłużono prawie 30 tysięcy więcej podróżnych niż w całym 2000 roku. 

- Historyczny sukces w największej mierze zawdzięczamy intensywnemu rozwojowi połączeń krajowych i czarterowych. Ogromna grupa pasażerów skorzystała też z oferty międzynarodowych połączeń sieciowych, zatem lotów do Monachium, Frankfurtu czy Zurychu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie