Zostań redaktorem Pasazer.com!

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 sierpnia 2014 23:30
Lubisz pisać, interesują Cię lotnictwo i podróże, radzisz sobie z presją czasu i samodzielną pracą? Dołącz do zespołu Pasazer.com! Największy portal lotniczy w kraju poszukuje nowego dziennikarza.
Reklama

Nowy wygląd Pasazer.com, nowe działy serwisu i poszerzona tematyka to dla nas duże wyzwanie. Dlatego potrzebujemy w zespole Pasazer.com nowych rąk do pracy. Otwieramy rekrutację na stanowisko dziennikarza/redaktora odpowiedzialnego za wiadomości bieżące we wszystkich trzech odsłonach - Pasazer.com, Pasażer Pro oraz Pasażer Podróże.

Szukamy osób umiejących tworzyć krótkie depesze informacyjne, poprawne językowo i merytorycznie. Doświadczenie dziennikarskie (na dowolnym poziomie) jest bardzo wskazane, choć nie wymagane. Płacimy, ale czekamy na osoby, dla których pisanie dla Pasazer.com to przede wszystkim realizacja pasji, a nie tylko praca.

Od osób zainteresowanych pracą w Pasazer.com wymagamy zainteresowania tematyką lotniczą i podróżniczą oraz dobrej znajomości tych branż. Kandydat lub kandydatka musi umieć wyszukiwać wiadomości zarówno związane z lotnictwem, jak i z branżą turystyczną. Znajomość języka angielskiego jest konieczna, bo w pracy korzystamy z wielu źródeł zagranicznych. Wymagamy również podstawowych umiejętności związanych z umiejętnością dziennikarskiej redakcji tekstów oraz przygotowywania ich do publikacji w internecie (SEO, formatowanie). Umiejętność korzystania z mediów społecznościowych, głównie z Facebooka i Twittera, i promocji tekstów poprzez te kanały - bardzo ważna.

Ważna jest dla nas dyspozycyjność i gotowość do pisania kilku krótkich depesz w ciągu całego dnia. Praca jest zdalna, więc możesz ją wykonywać skądkolwiek.

Umiejętności związane z fotografią i obróbką zdjęć nie są konieczne, ale na pewno będą mile widziane.

Do Twoich zadań w Pasazer.com będzie należało opracowywanie krótkich tekstów informacyjnych, zarówno na podstawie komunikatów prasowych, jak i własnego researchu. Wiadomości te maja dotyczyć lotnictwa, podróży, a także promocji biletów lotniczych, hoteli, wycieczek i innych ofert. Docelowo oczekujemy, że będziesz w stanie samodzielnie znaleźć temat, opracować go (nie skopiować cudzy artykuł) z zachowaniem standardów dziennikarskich i językowych, a potem samodzielnie opublikować.

Z naszej strony, po krótkim okresie próbnym, oferujemy wynagrodzenie proporcjonalne do liczby napisanych artykułów (wierszówka). Jeszcze raz podkreślamy, że dla redaktorów Pasazer.com to nie pieniądze są głównym wynagrodzeniem, lecz możliwość realizacji swojej pasji - i takiego podejścia oczekujemy od kandydatów.

Zapewniamy pracę w zgranym i profesjonalnym zespole oraz możliwości rozwoju zawodowego na polu dziennikarskim i lotniczym. Gwarantujemy także dużą samodzielność i odpowiedzialność oraz otwartość na nowe pomysły ze strony redakcji. Pracując dla nas, zyskasz możliwość publikacji tekstów w największym portalu lotniczo-podróżniczym w Polsce, odwiedzanym co miesiąc przez ok. 250 tys. unikalnych użytkowników!

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV z klauzulą poufności ("Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami") oraz w miarę możliwości 1-2 własnych tekstów (opublikowanych lub nie) odpowiadających tematyce Pasazer.com na adres: dominik.sipinski@pasazer.com.

Z wybranymi osobami skontaktujemy się celem przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej (w Warszawie lub przez Skype).
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama