×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Krymska linia tylko z rosyjskimi samolotami


Rosja planuje stworzenie specjalnych linii lotniczych dedykowanych do obsługi ruchu na Krym. O pomyśle poinformował na swoim Twitterze Dmitrij Rogozin, wicepremier Rosji.

Flota "krymskiej" linii będzie się składać tylko i wyłącznie z rosyjskich samolotów. Rogozin poinformował, że rząd bada obecnie możliwości zwiększenia produkcji samolotów regionalnych tj. IŁ114. Kilka miesięcy wcześniej Aerofłot uruchomił swoją tanią linię Dobrolet, która rozpoczęła loty na Krym, jednak w wyniku sankcji nałożonych na Rosję przez kraje Unii Europejskiej, unieważniono umowy leasingu Boeingów 737, użytkowanych przez Dobrolet. 

IŁ-114 to turbośmigłowy rosyjski samolot pasażerski, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Iljuszyna. Samolot został oblatany w 1990 roku. W 1993 roku wszedł do produkcji seryjnej. Do 2009 roku wybudowano jedynie 14 sztuk samolotów tego typu. Użytkują go Uzbekistan Airways oraz Russia Vyborg Airlines.gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie