Krymska linia tylko z rosyjskimi samolotami

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 sierpnia 2014 18:55
5 komentarzy
Rosja planuje stworzenie specjalnych linii lotniczych dedykowanych do obsługi ruchu na Krym. O pomyśle poinformował na swoim Twitterze Dmitrij Rogozin, wicepremier Rosji.
Reklama

Flota "krymskiej" linii będzie się składać tylko i wyłącznie z rosyjskich samolotów. Rogozin poinformował, że rząd bada obecnie możliwości zwiększenia produkcji samolotów regionalnych tj.114.Kilka miesięcy wcześniej Aerofłot uruchomił swoją tanią linię Dobrolet, która rozpoczęła loty na Krym, jednak w wyniku sankcji nałożonych na Rosję przez kraje Unii Europejskiej, unieważniono umowy leasingu Boeingów 737, użytkowanych przez Dobrolet.

IŁ-114 to turbośmigłowy rosyjski samolot pasażerski, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Iljuszyna. Samolot został oblatany w 1990 roku. W 1993 roku wszedł do produkcji seryjnej. Do 2009 roku wybudowano jedynie 14 sztuk samolotów tego typu. Użytkują go Uzbekistan Airways oraz Russia Vyborg Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hariko 2014-09-14 16:02   
hariko - Profil hariko
dodac nalezy jeszcze jedno, nie taki znowu straszny produkt Uzbekistanu o nazwie Ił 114-100 wyposazony w silniki "Pratt & Whitney", osobiscie polecam!!
hariko 2014-09-14 15:55   
hariko - Profil hariko
dadza sobie rade, Arbuz w ramach rekompensat za opznienia Mistrali odda kilka maszym i bedzie pozamiatane! a tak na serio, to Rosjanie oblegaja Krym!! wystarczy popatrzec na ilosc operacji lotniczych z samej Rosji! o wpompowanych pieniadzach nie wspominajac!
gość_da6fc 2014-08-19 12:11   
gość_da6fc - Profil gość_da6fc
Hehe, Ruscy to mają fantazję. Kocham te ich "seryjne produkcje" różnego rodzaju statków powietrznych. Seryjna produkcja nie polega na tym, że jeden samolot jest średnio montowany pół roku, bo cały czas brakuje części a poddostawcy się w ogóle nie wyrabiają z czymkolwiek. Jak zwiększą tempo produkcji dwukrotnie to już za pięć lat będą mieli linię składającą się z siedmiu klekocących złomów:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama