LOT Cargo najlepszy dzięki 787

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 sierpnia 2014 17:09
LOT Cargo umacnia pozycję lidera na polskim rynku przewozów towarów drogą lotniczą. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku zanotował aż 17% wzrostu.
Reklama

Wynik ten potwierdzają badania World ACD – światowego eksperta w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych z rynku ładunków lotniczych. W pierwszym półroczu 2014 roku Biuro Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT zanotowało 17-procentowy wzrost wolumenu przewozów z Polski w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku.

Dane pochodzą z raportu, który opublikował World ACD – firma, która gromadzi i przetwarza dane przewozowe większości linii lotniczych na świecie. Takie wyniki na wciąż rosnącym rynku przewozu towarów drogą lotniczą plasują LOT Cargo na pozycji lidera w Polsce. Sukces ten zapewnił tzw. „efekt Dreamlinera”, czyli zwiększenie oferowania powierzchni ładunkowej możliwe w samolotach Boeing 787, których operatorem jest LOT. Zdecydowana większość transportu cargo na pokładach LOT-u jest przewożona właśnie Dreamlinerami.

- Ponad 80% naszego transportu cargo przypada na Dreamlinery. Sześć maszyn jakimi dysponuje LOT w sezonie letnim oferuje łączną ładowność ponad 60 ton towarów możliwych do przewiezienia każdego dnia. Wykorzystujemy te możliwości na wszystkich trasach, w tym czarterowych, ale w szczególności na regularnych rejsach dalekiego zasięgu do USA, Kanady i Chin – mówi Mariusz Kuczek, dyrektor Biura Cargo i Poczty LOT.

- Rynek przewozów cargo i poczty w Polsce i Europie Centralnej systematycznie rośnie. Przewiezienie ponad 3 tysięcy ton ładunków cargo na pokładach samolotów LOT-u z Polski daje nam pozycję lidera, a naszym klientom zapewnia przewagę konkurencyjną – dodaje Kuczek.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi narodowy przewoźnik przekroczył już 20% udziału w Polskim rynku przewozów cargo. Biuro Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. oferuje swoje usługi od 1995 roku. Dowodem wysokiej jakości usług jest Certyfikat Zgodności Systemu Jakości z normą ISO 9001-2000 wystawiony przez firmę Lloyd’s Register Quality Assurance. Biuro Główne LOT Cargo mieści się w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 39 i w Terminalu Cargo przy ul. Wirażowej 35. Posiada również oddziały na terenie Polski w Krakowie i we Wrocławiu oraz za granicą w Mińsku, Nowym Jorku i Chicago. Usługi cargo oferujemy przez sieć agentów i przedstawicieli na całym świecie, od Dalekiego Wschodu, przez Europę, Afrykę, aż po Amerykę Północną i Południową.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama