×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT Cargo najlepszy dzięki 787


LOT Cargo umacnia pozycję lidera na polskim rynku przewozów towarów drogą lotniczą. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku zanotował aż 17% wzrostu.


Wynik ten potwierdzają badania World ACD – światowego eksperta w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych z rynku ładunków lotniczych. W pierwszym półroczu 2014 roku Biuro Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT zanotowało 17-procentowy wzrost wolumenu przewozów z Polski w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku. 

Dane pochodzą z raportu, który opublikował World ACD – firma, która gromadzi i przetwarza dane przewozowe większości linii lotniczych na świecie. Takie wyniki na wciąż rosnącym rynku przewozu towarów drogą lotniczą plasują LOT Cargo na pozycji lidera w Polsce. Sukces ten zapewnił tzw. „efekt Dreamlinera”, czyli zwiększenie oferowania powierzchni ładunkowej możliwe w samolotach Boeing 787, których operatorem jest LOT. Zdecydowana większość transportu cargo na pokładach LOT-u jest przewożona właśnie Dreamlinerami. 

- Ponad 80% naszego transportu cargo przypada na Dreamlinery. Sześć maszyn jakimi dysponuje LOT w sezonie letnim oferuje łączną ładowność ponad 60 ton towarów możliwych do przewiezienia każdego dnia. Wykorzystujemy te możliwości na wszystkich trasach, w tym czarterowych, ale w szczególności na regularnych rejsach dalekiego zasięgu do USA, Kanady i Chin – mówi Mariusz Kuczek, dyrektor Biura Cargo i Poczty LOT. 

- Rynek przewozów cargo i poczty w Polsce i Europie Centralnej systematycznie rośnie. Przewiezienie ponad 3 tysięcy ton ładunków cargo na pokładach samolotów LOT-u z Polski daje nam pozycję lidera, a naszym klientom zapewnia przewagę konkurencyjną  – dodaje Kuczek. 

Dzięki dynamicznemu wzrostowi narodowy przewoźnik przekroczył już 20% udziału w Polskim rynku przewozów cargo. Biuro Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. oferuje swoje usługi od 1995 roku. Dowodem wysokiej jakości usług jest Certyfikat Zgodności Systemu Jakości z normą ISO 9001-2000 wystawiony przez firmę Lloyd’s Register Quality Assurance. Biuro Główne LOT Cargo mieści się w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 39 i w Terminalu Cargo przy ul. Wirażowej 35. Posiada również oddziały na terenie Polski w Krakowie i we Wrocławiu oraz za granicą w Mińsku, Nowym Jorku i Chicago. Usługi cargo oferujemy przez sieć agentów i przedstawicieli na całym świecie, od Dalekiego Wschodu, przez Europę, Afrykę, aż po Amerykę Północną i Południową.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie