Współpraca PLL LOT i bydgoskiego WZL-2

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 sierpnia 2014 22:31
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy oraz Polskie Linie Lotnicze LOT podpisali list intencyjny dotyczący możliwości współpracy w zakresie obsługi, serwisowania, prac malarskich i konserwacyjnych na samolotach użytkowanych przez LOT.
Reklama

Do podpisania listu intencyjnego doszło w siedzibie PLL LOT w Warszawie. Pod dokumentem podpisali się Dariusz Sokólski, prezes WZL Nr 2 S.A. (po lewej) oraz Tadeusz Stachera, dyrektor zarządzania zdatnością do lotu w PLL LOT.Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy są w trakcie realizacji inwestycji złożonej z budowy dwustanowiskowego hangaru do obsługi statków powietrznych kategorii D, płyt postojowych i dróg kołowania. Jeden z hangarów będzie profesjonalną halą do malowania samolotów. Hangar do malowania jaki powstaje w Bydgoszczy będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie co umożliwi zapewnienie malowania przez cały rok z zachowaniem najsurowszych standardów jakościowych i ochrony środowiska.

Rozpoczęcie budowy hangaru nastąpi w pierwszym kwartale 2015 r. a uruchomienie obsługi i malowania statków powietrznych przewiduje się na trzeci kwartał 2016 r.

Fot. WZL-2
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama