×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 600 mln zł zysku netto Air Canada w Q2


Air Canada zaraportowała 223 mln dolarów kanadyjskich (643 mln zł) zysku netto w drugim kwartale tego roku. Wynik za pierwsze półrocze jest negatywny.


Kanadyjski przewoźnik w pierwszym kwartale stracił 341 mln dolarów kanadyjskich (984 mln zł), czyli wynik netto za pierwsze półrocze to strata w wysokości 118 mln dolarów kanadyjskich (340 mln zł). Trend jest jednak pozytywny nie tylko z uwagi na poprawę kwartał do kwartału, ale i rok do roku. W drugim kwartale ubiegłego roku Air Canada była na minusie, choć niewielkim. Zaraportowany w drugim kwartale tego roku wynik to najlepszy rezultat operacyjny za Q2 Air Canady w historii działalności spółki. Przewoźnik poprawił rok do roku EBITDAR, przychód operacyjny oraz zysk netto. 

EBITDAR za drugi kwartał tego roku wzrosła aż o 18,4 proc. w porównaniu do okresu kwiecień-czerwiec 2013 r. Przychody z działalności operacyjnej wzrosły o 7,5 proc. do poziomu 3,3 mld dolarów kanadyjskich.

Ruch pasażerski wzrósł rok do roku o aż 9,9 proc. przy wzroście oferowania o 8,5 proc. Średnie wypełnienie poprawiło się o 1,1 pkt proc. do poziomu 84,2 proc. Zmalały również koszty przewoźnika. Wskaźnik CASM (cost per available seat-mile) spadł z 17,93 centa w pierwszym półroczu 2013 r. do 17,58 centa w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. 

Na dobry wynik wpływ miały m.in. lepsze od przewidywanych rezultaty Air Canada rouge, niskokosztowego oddziału linii, oraz odbiór pierwszych boeingów 787 Dreamliner. 

fot. Dominik Sipinski
gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie