×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coraz więcej cargo w Gdańsku


W pierwszym półroczu lotnisko w Gdańsku obsłużyło już ponad 2 835 ton ładunków, co oznacza wzrost na poziomie 26,4%, w stosunku do roku ubiegłego.Osiągnięcie takich wyników lotnisko zawdzięcza w największej mierze działalności przewoźników kurierskich. W Gdańsku nie tylko pojawił się ze stałym połączeniem nowy operator – firma Fedex, ale również od dawna operujący DHL wraz z rozwojem bazy zmienił swój samolot na dużo większą jednostkę. 

Rynek lotniczych przewozów cargo w kraju, wszechobecnych na naszych drogach ‘tirów’ jest niezwykle trudny. Jak się okazuje w Gdańsku i na tym polu potrafimy osiągać imponujące sukcesy. Zawsze podkreślaliśmy, że dla nas ważny jest każdy klient i każdy segment rynku lotniczego. W Porcie Lotniczym Gdańsk nie tylko przewoźnicy tradycyjni, niskokosztowi, czarterowi i general aviation, ale również cargo osiągają niespotykany wręcz na skalę kraju rozwój. Oczywiście olbrzymią siłą napędową jest dla nas doskonała kondycja naszego Regionu. Przy takim rynku zbudowanie modelu funkcjonowania opartego na wielu silnych filarach naszej działalności, pozwala osiągać tak doskonałe wyniki. Dynamika ruchu liczby obsługiwanych pasażerów, wzrost liczby odprawianych ładunków cargo, czy choćby obsłużenie w ciągu zaledwie jednego weekendu masy prywatnych samolotów General Aviation, sprawia, że Port Lotniczy Gdańsk nie tylko umacnia swoją pozycję na mapie kraju, ale również pokazuje niezwykłą wszechstronność – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

Z Gdańska w ruchu cargo samoloty latają pięć razy tygodniowo do każdego z lotnisk: Lipska (DHL) Liege (TNT) Berlina (FEDEX)gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie