×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie połowa Polaków bez wakacji w 2013 r.


Prawie połowa Polaków nie wyjechała nigdzie na wakacje w 2013 r. Jak wynika z raportu resortu sportu, głównie przez brak pieniędzy lub nadmiar pracy.


Tylko 56 proc. Polaków (ponad 18 mln osób) wyjechało rok temu na wakacje - wynika z badania przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez firmę badawczą Activ Group. Jak podkreślają autorzy, to wprawdzie o 5 punktów proc. więcej niż rok wcześniej, ale wciąż niewiele. 

Głównymi powodami, dla których Polacy nie wyjeżdżali w 2013 r. na urlop, były obowiązki związane z pracą lub nauką (27 proc. spośród tych, którzy nie wyjechali) oraz brak środków finansowych (26 proc.). Tylko 9 proc. z tej grupy (czyli ok. 4 proc. całej populacji) odpowiedziało, że nie miało ochoty na wyjazd. 

Po niecałe 10 proc. spośród tych, którzy nie wyjechali na wakacje, deklarowało, że powodem był stan zdrowia, obowiązek opieki nad rodziną lub domem albo podeszły wiek. Tylko 1 proc. zadeklarował, że boi się podróżowania - jednak w 2012 r. taki powód nie pojawił się wśród respondentów w ogóle. Odpowiedzi dotyczyły jakiegokolwiek wyjazdu dłuższego niż dwa dni. 

Z raportu wynika, że rośnie zarówno odsetek osób, których nie stać na wyjazd, jak i tych, które nie mogą sobie na niego pozwolić z powodów zawodowych lub edukacyjnych. 

Spośród tych, którzy wyjechali na wakacje, ponad 80 proc. spędziło je w kraju, a ponad 30 proc. za granicą (część osób wyjechała i tu, i tu, stąd wynik przekraczający 100 proc.). Wzrosła zarówno liczba spędzających urlop w kraju, jak i za granicą. 

gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie