×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wycieczki dzieci szybciej przez granicę


Autokary z dziećmi przejadą szybciej przez wschodnią granicę Polski. Służba Celna umożliwiła zarezerwowanie czasu odprawy, co pozwala na uniknięcie stania w kolejce. 


Za pomocą systemu eBooking BUS organizatorzy wycieczek autokarowych, w których co najmniej 70 proc. uczestników to dzieci w wieku do 17 lat, mogą zarezerwować czas odprawy celnej. Takie wycieczki będą traktowane priorytetowo przez celników, bo możliwość rezerwacji mają też wszyscy inni przekraczający granicę.

Choć system został opracowany przez warmińsko-mazurską Służbę Celną, działa na wszystkich przejściach autokarowych w całej Polsce. Umożliwia powiadomienie zarówno celników, jak i Straży Granicznej. W zgłoszeniu musi znaleźć się lista wszystkich pasażerów. Organizatorzy przejazdu mogą wydrukować po zgłoszeniu specjalny znak, który umieszcza się za przednią szybą autokaru, by pozwolić służbom łatwiej zidentyfikować pojazd. 

System eBooking BUS działa już od dwóch lat, ale dopiero teraz dodano do niego priorytet dla wycieczek autokarowych. Dzięki niemu średni czas odprawy autobusu skrócił się z 30 do 10 minut, bo służby mogą przeprowadzić analizę ryzyka zanim pojazd pojawi się na granicy. 

O czasie odprawy decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli zaproponowana godzina będzie zajęta, system wskaże inne możliwości. Autokary przewożące dzieci i młodzież będą miały pierwszeństwo przed innymi uczestnikami ruchu.

Jak wynika z danych podanych przez Ministerstwo Finansów, co roku granicę przekracza o 10-15 proc. wycieczek autokarowych więcej. W 2009 r. ruch autokarów odnotowany przez Służbę Celną wyniósł 109 tys., w 2013 r. było to już ponad 172 tys. 


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie