×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zyski Lufthansy za H1 poniżej prognozy


Pomimo redukcji prognozy zysku na ten rok Lufthansa w pierwszym półroczu zarobiła mniej niż oczekiwano. Zysk spadł o 32 proc. rok do roku, a przychody o 2 proc. 


W pierwszym półroczu niemiecka Lufthansa zarobiła 173 mln euro (ponad 720 mln zł). To o 32 proc. mniej niż w okresie styczeń-czerwiec 2013 r. Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 243 mln euro. 

Spadły też przychody spółki. W pierwszym półroczu wyniosły one 7,7 mld euro i były o 2 proc. niższe niż przed rokiem.Wyniki rozczarowały analityków, którzy pomimo obniżonych w czerwcu rocznych prognoz spółki, oczekiwali lepszego wyniku za pierwsze półrocze. Notowania przewoźnika na giełdzie we Frankfurcie straciły w odniesieniu do kursu zamknięcia w środę (wyniki ogłoszono w czwartek) ponad 8,3 proc. Jedna akcja spółki potaniała z 14,3 do 13,1 euro. 

Zysk operacyjny Lufthansy spadł z 431 mln euro w pierwszym półroczu 2013 r. do 359 mln euro w tym roku. Niemiecki przewoźnik potwierdził jednak, że utrzymuje prognozę zysku ok. 1 mld euro na cały rok 2014 r. W 2015 r. chce zarobić 2 mld euro. 

Głównymi czynnikami osłabiającymi wynik Lufthansy były strajk pilotów (kosztował 60 mln euro) oraz dewaluacja wenezuelskiego boliwara (61 mln euro). Wyniki osłabiły też słabe rezultaty operacyjne Austrian Airlines i pasażerskiego oddziału Lufthansy, które straciły odpowiednio 44 i 96 mln euro. Swiss Air Lines razem z działem utrzymania technicznego Lufthansy łącznie odnotowały zysk w wysokości 298 mln euro. 

gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie