×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiny już w 2015 r. największym rynkiem podróży biznesowych


Już za rok Chińczycy mogą wydać więcej na podróże biznesowe niż Amerykanie.


Choć koszty takich podróży na głowę wciąż są w Państwie Środka znacznie niższe, Chiny stają się ważnym krajem w tym sektorze. 

 W ubiegłym roku w Chinach na podróże biznesowe wydano 225 mld dolarów - informuje Global Business Travel Association. To drugi wynik po Stanach Zjednoczonych, gdzie wartość ta wyniosła 274 mld dolarów. Cały światowy rynek podróży biznesowych to ok. 1,1 bln dolarów rocznie.

Ale już za rok kolejność dwóch największych rynków może się odwrócić. O ile rynek amerykański rośnie od 2000 r. o ok. 1 proc. rocznie, to chiński aż o 16 proc. rocznie. Organizacja szacuje, że wydatki na podróże biznesowe w Chinach będą nadal rosły o co najmniej 13 proc. rocznie.

Jednak wydatki w przeliczeniu na osobę w Chinach wciąż są znacznie niższe. Raport Global Business Travel Association szacuje je na ok. 200 dolarów, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych to ok. 800 dolarów. Dzięki temu Chiny mają znacznie większy potencjał, na co zwracają uwagę m.in. producenci samolotów biznesowych.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie