Poważne zarzuty wobec Ryanaira

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
18 sierpnia 2013 00:05
32 komentarzy
Przegląd prasy:
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Wirtualna Polska", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b738f 2013-08-22 15:41   
gosc_b738f - Profil gosc_b738f
Belfast Telegraph oficjalnie przeprosił za opublikowany artykuł i wycofał się z oskarżeń pod adresem Ryanaira.
hops 2013-08-22 10:09   
hops - Profil hops
@gm717 po pierwsze jak już napisał gość, licencje często zwracają się do 5 lat. po drugie, pilot ze świeżym ATPL-frozen czy przychodzący do linii (z pożyczkami na szkolenie) jest często goły jeśli chodzi o godziny, więc dlaczego ma zarabiać kokosy nie mając ku temu doświadczenia? to tak jak polscy studenci na rozmowach życzą sobie kokosy, bo mają wyższe (ale po co doświadczenie) i już klękajcie narody... po trzecie jak wspomniano tuż przed pyskówkami jest to wybór i zawód, a nie kara i przymus. jasne, że to nie znaczy, że pracuje się za grosze, ale też nie robi afery na coś na co się zgodziło.
ponadto nie jestem fanem FR i nie lubię tej linii jako pasażer, nie lubiłem jako handler. inna sprawa, że robienie szumu o "bezpieczeństwo" tylko degraduje to pojęcie i nijak się ma do tego co chce osiągnąć ta grupa, bo nie o bezpieczeństwo chodzi, a o kasę.
greg0303 2013-08-22 04:02   
greg0303 - Profil greg0303
Obecnie w USA wymagana jest juz licencja ATP (Airline Transport Pilot), aby zostac pierwszym oficerem w linii lotnicznej (nawet regionalnej) i wozic ludzi, a to oznacza conajmniej 1500 godzin nalotu (z czego kilkaset na maszynach wielosilnikowych). Wczesniej wiele szkol lotniczych oferowalo specjalne przyspieszone programy, aby zasiasc w prawym fotelu pilota, z nalotem okolo 600-750 godzin (250-300 godzin na maszynach wielosilnikowych). Czyli obecnie normalna droga do linii lotniczej to PPL (private pilot license), IR (instrument rating), CPL (commercial pilot license), CFI/CFI-ME (certified flight instructor/certified flight instructor multi engine) i praca w szkole nauki latania, az sie osiagnie 1500 godzin nalotu i mozna przystapic do egzaminu ATP. Niektorzy piloci kupuja bloki godzinowe i lataja dla malych linii wozacych ladunki. Na przeciwleglym biegunie czeka praca kapitana latacego na maszynach szerokadlubowych w duzej linii lotniczej, ze znakomitym pakietem swiadczen, dlugim urlopem, emerytura w wieku 60 lat oraz dobrymi zarobkami.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy