Zwiazkowcy LOT-u ujawniają

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
11 stycznia 2013 23:14
7 komentarzy
Przegląd prasy:
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Dziennik Gazeta Prawna", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d56e7 2013-01-14 22:18   
gosc_d56e7 - Profil gosc_d56e7
Jako była pracownica LOTu mogę stwierdzić, że niemały wpływ na kondycję finansową tej firmy mają dwa czynniki: archaiczna kultura organizacyjna przypominająca źle zarządzany folwark oraz fasadowe związki zawodowe. Pracując w tej firmie miałam wrażenie, że prawie nikomu nie zależy na tym, żeby coś zmienić. Dotyczy to zarówno kadry zarządzającej, jak i szeregowych pracowników. Ci, którzy na prawdę próbowali coś zmienić, nie byli dobrze widziani w PLL LOT ani przez kierownictwo, ani też przez współpracowników.

Pracowników motywuje się za pomocą tzw. marchewki i kija. Na przykład kasjer lotniczy, który w danym miesiącu nie sprzeda biletów za kwotę minimum 200 tysięcy netto ( jest to suma przykładowa), dostaje tylko gołą pensję( w niektórych przypadkach jest to ok 2000 PLN brutto).

W LOCie jakiś czas temu wdrożono zarządzanie przez cele, co w przypadku motywowania pracowników za pomocą nagród i kar, negatywnie odbija się na finansach firmy.

Jeżeli chodzi o związki zawodowe, kilka lat należałam do lotowskiej "Solidarności". Kiedy prawie rok temu wręczano mi wypowiedzenie, żaden przedstawiciel tej organizacji nie był przy tym obecny. Do tej pory czekam na odpowiedź związków w tej sprawie. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dzisiejsza "Solidarność" nie jest takim związkiem, jakim była kiedyś. Teraz palą opony pod Sejmem, a nie bronią pracowników!

Ktoś, kto to czyta może pomyśleć, że napisałam to, bo mam żal do LOTu za to, że mnie zwolniono. TAKA OSOBA JEST W BŁĘDZIE!
hops 2013-01-14 11:26   
hops - Profil hops
"sprawa co najmniej kilkudziesięciu tysięcy rozdanych bezpłatnie biletów lotniczych" a to się oburza związek, bo nie oni je dostali? a na N-kach to kto lata?
a jak związek się wytłumaczy z blokad wszelkich zmian? cięć czy to pensji, wszelkich dodatków i extrasów czy kadr (nie tylko latających)?
jak Zarząd chciał robić zmiany to się groziło strajkiem, a już szczytem były chwile gdy jeden związek krzyczał co innego niż drugi ;]
shorty 2013-01-13 09:38   
shorty - Profil shorty
zwiazki z bezpieczenstewm maja tyle wspolnego co pogodynka z pogoda za oknem. Sa potrzebne ale nie w takiej formie. W USA chyab w latach 20czy 30 ograniczyli ich role co owocowało 10% PKB.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama