Ryanair oszczędza na paliwie

14 sierpnia 2012 11:34
16 komentarzy
Przegląd prasy:
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Gazeta Wyborcza", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
dareck 2012-08-23 10:14   
dareck - Profil dareck
orro: Sądząc po jakości przyziemiania, piloci Ryanair bardzo dobrze się znają na obsłudze autopilota i unikają ręcznego sterowania samolotem za wszelką cenę, stad zapewne ta niechęć do latania VFR ;)
orro 2012-08-17 00:37   
orro - Profil orro
300 kg to samolot spala podczas kołowania do startu.
Znów jakieś tanie szukanie sensacji przez GW. Jeśli cpt zatankuje paliwo na trasę, oczekiwanie, zapas i znów oczekiwanie a tego nie spali, to dotankowuje mniej. Więc wychodzi na jedno. Poza tym baaaaardzo żadko zdarza się (w POZ), że RYR, zamiast na 28 podchodzi na 10 (mimo, że kontrolerzy mu to proponują, bo sytuacja ruchowa pozwala). Podejście jest krótsze, bo 'z trasy', więc są i oszczędności paliwa. Podobnie rzadko proszą o visual, co często wykorzystuje zarówno LOT jak i WZZ. Przypadki z Hiszpanii musiały wynikać z czego innego, co GW raczyła przemilczeć. Aż dziwi, nie nie było mowy o 'chwilach grozy'
gosc_4e319 2012-08-16 23:33   
gosc_4e319 - Profil gosc_4e319
Niestety, autorzy tektu z Gazety Wyborczej nie maja zielonego pojecia o tym co pisza. 3 incydenty z Hiszpanii, gdzie samoloty przekierowano z MAD do VLC z powodu zlej pogody a tam krazyly nad lotniskiem ponad 1 godzine zanim oglosily Fuel Emergency. FR bierze tyle paliwa, zeby bezpiecznie doleciec do jednego Alternate, krazyc, poleciec do drugiego Alternate, krazyc i bezpiecznie wyladowac - faktycznie, ani grama paliwa ponad wymagane normy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama