Porawano samolot z Cypru do Stambułu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 sierpnia 2007 09:15
50 komentarzy
Reklama

Porwano pasażerski samolot z Cypru do Stambułu - podaje TVN24. Na pokładzie było 136 pasażerów. Samolot należy do prywatnej linii lotniczej Atlas Jet.

Pasażerowie opuścili samolot po tym jak samolot wylądował w Antalii, aby zatankować. Na pokładzie pozostali tylko pracownicy obsługi i porywacze. Część podróżujących została wypuszczona przez terrorystów środkowymi drzwiami samolotu, reszta - korzystając z zamieszania - wyważyła tylne drzwi i uciekła.Samolot opuścili również obaj piloci. Turecka telewizja NTV poinformowała, że porywacze domagają się powrotu pilota na pokład samolotu. Samolot miał lecieć do Stambułu, wylądował w Antalii Porywaczy jest najprawdopodobniej dwóch, chcą lecieć do Teheranu.

Według przytoczonych przez telewizję SkyNews słów jednego z pasażerów, porywacze mogą być związani z al-Kaidą.

- Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi uprowadzonego tureckiego samolotu zostali uwolnieni, a obaj porywacze poddali się - poinformowała turecka telewizja prywatna NTV.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mimis 2007-08-21 12:16   
mimis - Profil mimis
Abstrahując od tematów społeczno - religijnych, nikt tego wyraźnie nie napisał to ja to zrobię: uśmiałem się jak dziki po przeczytaniu o tym porwaniu, bo scena jak z filmów Barei... Nie dość że pilotom udało się przekonać matołków, że muszą lądować na tankowanie w Anatolii mając paliwo aż do Istanbułu, to jeszcze porywaczom uciekli prawie wszyscy zakładnicy łącznie z pilotami :) (wobec tego porywacze zaczęli się domagać przysłania z powrotem pilotów). Po prostu piękne :)))
desert_eag 2007-08-20 19:12   
desert_eag - Profil desert_eag
paolo: z checia bym podysqtowal ale w porzadku, nie cisne, tez cie szanuje choc bywa, ze sie nie zgadzamy.
paolo-79 2007-08-20 19:02   
paolo-79 - Profil paolo-79
Rysiek:moglibysmy polemizowac...ale pozwol ze damy juz sobie spokoj...szanuje Cie bardzo i nie chce wchdzic w glupie spory...mam swoj zal do moslemow, ale juz nie bede mowil na te tematy na forum
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama