Centralny Port Lotniczy nie powstanie?

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
08 grudnia 2011 23:22
55 komentarzy
Przegląd prasy:
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
pcharasz 2011-12-12 15:06   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_2f140:A ty też taki mądry, Ciudad Real jest ponad 200km od Madrytu, więc nie wiem co w tym dziwnego? Notabene, kolej jadąca 200 km/h jest klasyfikowana jako szybka kolej, więc zdecyduj się w końcu, czy jest nam szybka kolej potrzebna, czy też nie...
Nikt "nie zabrania żeby Intercity kończyło bieg na Okęciu"? heh, tylko najpierw tam musi jakoś dojechać... a linia kolejowa nr 8 jest w fatalnym stanie, jedynie warszawski odcinek do dworca zachodniego jest po remoncie. poza tym, pociągi jadące od strony Radomia nie mają jak wjechać do budującego się tunelu, bo ktoś nie przewidział łącznika... druga sprawa do przepustowość, ale to już temat na inną dyskusję..
pcharasz 2011-12-12 14:55   
pcharasz - Profil pcharasz
No tak, i teraz Leipzig obsługuje jakieś 660 000 ton cargo, a Okęcie - 40 000. Więc raczej była to świetna inwestycja, te autobahny itd. Na dodatek obsługuje 1/4 liczby paxów co Okęcie, a przecież Leipzig to biedne miasto, i ma z 500 tyś. mieszkańców... przeliczając na operacje lotnicze, to jest ponad połowa liczby operacji w WAW.
gosc_6cfc6 2011-12-12 14:42   
gosc_6cfc6 - Profil gosc_6cfc6
Kontynuując myśl gości f33be i 2f140 odpowiednie skomunikowanie CPL-u z resztą kraju za pomocą sieci autostrad i kolei jest sprawą ważną ale nie fundamentalną. Najważniesze jest aby istniała tam baza silnego przewoźnika. Linia lotnicza jest w stanie sama zapewnić pasażerów oferując 3-5 lotów dziennie na lotniska regionalne. Przy braku dużej bazy przewoźnicy dolatujący z innnych lotnisk nie zapewnią opłacalności inwestycji (myślę że max 3 mln pax - vide KRK), ani stabilnosci dochodu (linia zbazowana nie zamknie wszystkich połączeń i nie wyniesie się z dnia na dzień). Wniosek jest jeden. Najpierw trzeba zainwestować w rozwój LOT-u (cokolwiek miało by to znaczyć - dokapitalizowanie w jakiś sposób lub też sprzedaż linii, która będzie chciała rozwijać siatkę połączeń z CPL).
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama