Pasazer.com w Andaluzji za 55 gr

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 stycznia 2007 10:50
176 komentarzy
Reklama

Czy komukolwiek i kiedykolwiek udało się kupić bilet lotniczy dla siedmiu osób tam i z powrotem - nie korzystając z żadnej promocji - za 55 groszy wraz ze wszystkimi opłatami? Nie? Nam się udało. W Ryanair! I potwierdzamy, rzeczywiście Ryanair jest najtańszy!"Ryanair po raz pierwszy w historii przedstawił rewolucyjną ofertę cenową – każdy kto do 18 stycznia dokona rezerwacji otrzyma całkowicie darmowy (z opłaconymi opłatami lotniskowymi) drugi bilet"- czytamy w nadesłanym kilka dni temu do Pasazer.com komunikacie prasowym.

Nie kupując żadnego biletu, ile zechcesz otrzymasz gratis

Okazuje się jednak, że system przyznawania darmowych biletów jest dziurawy. Aby zarezerwować darmowy bilet nie jest potrzebny ani kod dokonanej wcześniej rezerwacji, ani numer karty kredytowej. Wystarczy tylko w oknie przeglądarki wpisać adres: //www.bookryanair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?mode=FREEFLIGHTS, po wciśnięciu którego będziemy mogli rezerwować darmowe biletów. I to nie jeden jak zapewnia przewoźnik, ale nawet 25!

Cała redakcja Pasazer.com w Andaluzji za 55 groszy

Postanowiliśmy zakupić bilety na podróż Ryanair'em dla całej 7 osobowej redakcji naszego serwisu. Nikt z naszej redakcji nie skorzystał wcześniej z ogłoszonej przez Ryanair promocji. Nikt z nas nie posiadał tym samym wymaganego kodu rezerwacji.

Wchodzimy na wspomniany wyżej link i wybieramy dokąd chcemy polecieć. Może Malaga?Zgodnie z zapewnieniami ceny w tej promocji trasie wynoszą 0,01 EURKto leci? Cała ekipa Pasazer.com... Siedem osóbZa rejs w dwie strony dla siedmiu osób system podlicza nas na... 0,14 EUR...Do płatności używamy karty Visa Electron, która pozwoli nam uniknąć opłat manipulacyjnych za płatność onlineI otrzymujemy potwierdzenie dokonania rezerwacji...

I jeszcze sprwadzimy jaka kwota została pobrana z naszego konta... 55 gr!Błąd informatyków?

- System logowania powinien zapewnić dostęp do tej części serwisu tylko dla osób uprawnionych do jej odwiedzenia, czyli w tym przypadku pasażerów którzy w okresie od ogłoszenia promocji do 18 stycznia dokonali rezerwacji. To bardzo prosta aplikacja. W przypadku promocji Ryanaira ta część serwisu jest dostępna dla wszystkich. Ewidentnie informatycy nie zabezpieczyli jej odpowiednio - mówi Adam Rogowiecki zajmujący się aplikacjami handlu elektronicznego.

Ewidentnie informatycy Ryanair narazili firmę na wielkie straty spowodowane wadliwym działaniem systemu. Nam udało się zarezerwować 7 biletów w dwie strony za 55 groszy, ale mogło to być 25 biletów i więcej. Takich osób jak my mogą być dziesiątki... setki... tysiące. To pierwsza promocja Ryanair'a oferująca całkowicie darmowe bilety. Pierwsza, ale jak widać nie do końca dopracowana przez informatyków.

Znając politykę PR Ryanair'a owa wpadka z pewnością zostanie uznana za celowe działanie pro publico bono. Biorąc jednak pod uwagę zasady zdrowego rozsądku, ekonomii jak i politykę minimalizowania kosztów w irlandzkiej linii lotniczej trudno w to uwierzyć.

Jedno jest pewne, tak tanio nie było nigdy i u nikogo. Pasazer.com oficjalnie przyznaje: Ryanair jest najtańszy!

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_P 2007-02-12 21:38   
gosc_P - Profil gosc_P
Za darmochę po Europie polatałem z Ryanair em! Niesmowite były te darmowe rezerwacje!Dzieki pasażer.com za link! Żadnych opłat dodatkowych! Normalny check-in jak wtedy gdy za bilet dawałem 200zł- a teraz za 0zł i normalna karta pokładowa w garści bez pytań tylko we Włoszech się pani miło uśmiechnęła ale raczej z sympatią niż drwiąco że ja za darmo! Redakcjo dlaczego nie skorzystaliście?Latanie jest wspaniałe i nasze Polskie stewardesy w Ryanair tez wspaniałe dziewczyny! Zarezerwowałem znajomym ale nie chcieli lecieć - żałujcie - ja z samolotu na samolot skakałem do 3 lotów dziennie mi sie udawało,tak tylko chyba raz w życiu mogło sie zdażyć. Niech żyje ten portal -to dzieki Wam miałem wycieczke życia za friko!
gosc_tomil 2007-02-12 16:09   
gosc_tomil - Profil gosc_tomil
wróciłem z Malagi, było cudownie, najdroższy z tego wszystkiego był przejazd pociągiem POZ-WRO, a z powrotem KRK-POZ,ale co tam warto było!
gosc_helou 2007-02-11 12:22   
gosc_helou - Profil gosc_helou
bylismy w mediolanie, fantastyczna zabawa, pogoda, ludzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama