Już jest Rzeszów - Nowy Jork!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 stycznia 2007 15:57
71 komentarzy
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Nowego Jorku. I to już w czerwcu. Po trwających kilka miesięcy negocjacjach zarządu rzeszowskiego lotniska z władzami LOTu jest decyzja w sprawie transatlantyckiego połączenia z Jasionki.

Polskie Linie Lotnicze LOT już 2 czerwca uruchamiają bezpośrednie połączenie z Rzeszowa za Atlantyk. I to na dwa lotniska; Nowy Jork John F. Kennedy (JFK) i Newark Liberty (EWR). Pasazer.com jako pierwszy informuje o uruchomieniu tego połączenia.
  • Rzeszów 16:55 - Nowy Jork (JFK) 20:55 (------7) sprawdź
  • Rzeszów 17:10 - Newark (EWR) 21:00 (---4---) sprawdź
  • Nowy Jork (JFK) 23:00 - Rzeszów 14:00 (-----6-) sprawdź
  • Newark (EWR) 23:25 - Rzeszów 14:25 (--3----) sprawdź

- Spakuję teczkę i odejdę jeśli nie doprowadzę do uruchomienia połączeń z Rzeszowa do Nowego Jorku. Dla mnie połączenia transatlantyckie są priorytetem - zapewniał trzy miesiące temu dyrektor PL Rzeszów Wiesław Mardosz.

Jak powiedział, tak zrobił. Pierwszy spektakularny sukces na koncie Mardosza i wielka szansa rozwoju dla rzeszowskiego lotniska.
Przypomnijmy, Mardosz objął stanowisko dyrektora PL Rzeszów 1 września ub. roku, po dymisji Jana Straża. Wcześniej był szefem firmy handlingowej LHC, która zajmuje się obsługą pasażerów w Porcie Lotniczym w Balicach.

Utworzenie bezpośredniego połączenia do Ameryki spowodowane jest faktem, iż region rzeszowski charakteryzuje się największym w Polsce i stale rosnącym rynkiem pasażera transatlantyckiego.

Rzeszów będzie trzecim lotniskiem w Polsce z bezpośrednim połączeniem transatlatyckim. Obecnie do Ameryki dolecieć można z Warszawy i Krakowa.

Port lotniczy Rzeszów Jasionka obsłużył w 2006 roku ponad 200 000 pasażerów co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2005. Strefa odziaływania portu obejmuje około 5 milionów mieszkańców Polski południowo - wschodniej, jak i Ukrainy i Słowacji. Dodatkowo do atutów portu należy druga co do długości droga stratowa w Polsce, pozwalająca przyjmować nawet największe samoloty.

Zobacz film o PL Rzeszów zrealizowany przez ekipę Pasazer.com we wrześniu ub. roku.

Port lotniczy Newark Liberty (EWR) – międzynarodowy port lotniczy położony pomiędzy Newark i Elizabeth, 15 km na południowy zachód od Nowego Jorku. W 2005 obsłużył około 33 mln pasażerów.

Port lotniczy Nowy Jork John F. Kennedy (JFK) – międzynarodowy port lotniczy znajdujący się w dzielnicy Queens, w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Jest największym międzynarodowym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i główną bazą linii lotniczych JetBlue Airways, a także ważnym ośrodkiem dla Delta Air Lines i American Air Lines.

Loty będą wykonywane samolotami Boeing 767, mającymi zasięg do 12600 km. LOT dysponuje dwoma rodzajami Boeinga 767: 200ER i 300ER. Pierwsza wersja zabiera na pokład 202 pasażerów, druga 243.

Ogłoszony przez LOT rozkład na trasie Rzeszów - Nowy Jork obowiązywać będzie od 2 czerwca do 13 września br.

Paweł Cybulak

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_saraa 2007-01-26 23:08   
gosc_saraa - Profil gosc_saraa
pamietam jak wracalam z nowego jorku ... dwa lata temu i mialam leciec do krakowa z przesiadka w warszawie ... jeszcze dobrze nie wysiedlismy na okeciu a nasz samolot niby co mial leciec do krakowa polecial gdzies do innengo miasta w polsce ... pozniej mialam czekac pare godzin na nst ale niestety ten tez polecial gdzies inndziej ... dopiero po 9ciu godzinach czekania (a mialam czekac 15 minut) polecialam do krakowa ... DRAMAT ! lot sie pogorszyl, kiedys to byl prestiz dla polski a teraz nalezy sie wstydzic za to jak nas personel lotu traktuje ... saraaa18!
gosc_pasaz 2007-01-22 12:54   
gosc_pasaz - Profil gosc_pasaz
smieszne to wszystko, oby tylko lot nie wybil sobie zebow na tym polaczeniu, dla mnie potencjalu brak, bo ilu tych podkarpackich gastarbaiterow tygodniowo lata do usa?
katowiczan 2007-01-18 09:18   
katowiczan - Profil katowiczan
PolishKid - pare lat temu to Swiss latał też z GVA do WAW na Saabach 2000, ach czego to nie było parę lat temu:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama