Uziemiono wszystkie Boeingi 787

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 stycznia 2013 08:44
83 komentarzy
Reklama

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT utknął na lotnisku w Chicago. Wczoraj (16.01) nowy samolot polskiego przewoźnika udał się w inauguracyjny lot do Chicago. Dziś na lotnisku w Chicago odwołano powrót Dreamlinera do Warszawy.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oraz Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) z powodu usterki konstrukcyjnej baterii, która stwarzała zagrożenie pożarem, wydały polecenie wstrzymania lotów wszystkich Boeingów 787 Dreamliner.

- Bezpieczeństwo podróżujących pasażerów jest naszym priorytetem. Ta pomoże nam spojrzeć na przyczyny i zrobimy wszystko, aby zabezpieczyć się przed podobnymi wydarzeniami w przyszłości - powiedział Ray LaHood, amerykański sekretarz transportu.Urząd podał, że wraz z producentem oraz przewoźnikami opracowuje działania dopuszczające maszyny 787 do powrotu na niebo "w sposób jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny".


Bateria Dreamlinera Japan Airlines.

Warto dodać, że w grudniu FAA wydała również dyrektywę dotyczącą samolotów Boeing 787, w których odkryto problemy z przewodem paliwowym powstałe na skutek błędów produkcyjnych.

Była to pierwsza dyrektywa dla 787, która zaleca inspekcję przewodów paliwowych we wszystkich użytkowanych Dreamlinerach. Na chwilę obecną problem wycieku paliwa z przewodów dotknął łącznie 12 maszyn 787 w liniach: United Airlines (2), ANA (9) oraz Ethiopian (1).

- W pełni zgadzamy się z decyzją FAA. Jednak nadal uważamy, że wszystkie usterki maszyn 787 to normalny proces wdrażania do użytku zupełnie nowej maszyny. Im więcej teraz wychwycimy błędów, tym jeszcze bardziej będziemy mogli dopracować produkcję Dreamlinera - powiedziała nam Lori Gunter, szefowa działu PR programu 787.

Paweł Cybulak, Piotr Bożyk
Fot. LOT, NTSB
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
derduch 2013-01-20 15:39   
derduch - Profil derduch
Tombik: Kolega raczy żartowac ;-) IMHO tu potrzeba cudotwórcy z potężnym zapleczem politycznym i ukłądami(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) w Liniach. Tylko czy osoba owa, o takich "mocach" miałaby ochotę na kruchy lód wchodzić i ryzykować spaprania CV? Nie wiem. O ile rzecz prosta "wielcy" już nie pokroili w myslach tego torciku LOTem zwanego.
tombik 2013-01-20 15:16   
tombik - Profil tombik
Mam nadzieje że wystartowaliście w konkursie chłopaki bo faktycznie widać że wystarczy kilka prostych ruchów i LOT staje na nogi ;)
gosc_e142c 2013-01-20 14:10   
gosc_e142c - Profil gosc_e142c
derduch: masz całkowita rację- LOT powinien stawiać na nowe fabrycznie lecz juz "dojrzałe" modele jak B777, a jeszcze lepiej gdyby to był Airbus np. A330. W końcu jesteśmy w Europie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama