×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uziemiono wszystkie Boeingi 787Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT utknął na lotnisku w Chicago. Wczoraj (16.01) nowy samolot polskiego przewoźnika udał się w inauguracyjny lot do Chicago. Dziś na lotnisku w Chicago odwołano powrót Dreamlinera do Warszawy. 

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oraz Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) z powodu usterki konstrukcyjnej baterii, która stwarzała zagrożenie pożarem, wydały polecenie wstrzymania lotów wszystkich Boeingów 787 Dreamliner.

- Bezpieczeństwo podróżujących pasażerów jest naszym priorytetem. Ta pomoże nam spojrzeć na przyczyny i zrobimy wszystko, aby zabezpieczyć się przed podobnymi wydarzeniami w przyszłości - powiedział Ray LaHood, amerykański sekretarz transportu.Urząd podał, że wraz z producentem oraz przewoźnikami opracowuje działania dopuszczające maszyny 787 do powrotu na niebo "w sposób jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny".


Bateria Dreamlinera Japan Airlines.

Warto dodać, że w grudniu FAA wydała również dyrektywę dotyczącą samolotów Boeing 787, w których odkryto problemy z przewodem paliwowym powstałe na skutek błędów produkcyjnych.

Była to pierwsza dyrektywa dla 787, która zaleca inspekcję przewodów paliwowych we wszystkich użytkowanych Dreamlinerach. Na chwilę obecną problem wycieku paliwa z przewodów dotknął łącznie 12 maszyn 787 w liniach: United Airlines (2), ANA (9) oraz Ethiopian (1).

- W pełni zgadzamy się z decyzją FAA. Jednak nadal uważamy, że wszystkie usterki maszyn 787 to normalny proces wdrażania do użytku zupełnie nowej maszyny. Im więcej teraz wychwycimy błędów, tym jeszcze bardziej będziemy mogli dopracować produkcję Dreamlinera - powiedziała nam Lori Gunter, szefowa działu PR programu 787.

Paweł Cybulak, Piotr Bożyk
Fot. LOT, NTSBgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie