×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Oświadczenie w sprawie 787Natychmiast po wydaniu dziś (17.01) w nocy przez FAA dyrektywy dotyczącej zdatności do lotu samolotów typu Boeing 787 PLL LOT zdecydowały się uziemić oba należące do LOT- u Dreamlinery.

EASA, organ pod którego jurysdykcją są europejscy przewoźnicy, potwierdziła zalecenia FAA, którym podporządkowuje się LOT.W związku z tym oba należące do PLL LOT Dreamlinery o rejestracjach SP-LRA oraz SP-LRB zostały wyłączone z eksploatacji do czasu przeprowadzenia dodatkowych przeglądów technicznych.

Zgodnie z oświadczeniem, FAA będzie współpracować z producentem oraz przewoźnikami, w tym PLL LOT, nad wdrożeniem planu naprawczego, aby jak najprędzej samoloty bezpiecznie wzbiły się ponownie w powietrze.

W związku z wyłączeniem Dreamlinerów z operacji lotniczych informujemy, że oprócz dzisiejszego rejsu do Pekinu pozostałe rejsy dalekodystansowe zaplanowane na najbliższe dni zostaną  wykonane zgodnie z planem, na samolotach Boeing 767.

Fot. Boeing Media/LOT
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_648b7 - Profil
gość_648b7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie