"Terminal w namiocie" - sprostowanie

20 września 2006 17:51
5 komentarzy
Reklama

PP „Porty Lotnicze” opublikowało wyjaśnienie do, ich zdaniem błędnych informacji "Życia Warszawy". Gazeta podała w dzisiejszym artykule, że władze portu zamiast rozbudować terminal Etiuda, planują postawienie obok niego "gumowego namiotu".

PPL chce poprawić pogarszające się warunki odprawy pasażerów w terminalu Etiuda i chce to zrobić etapami, przy jednocześnie funkcjonującym terminalu. Konieczność przygotowania koncepcji i dokumentacji pod rozbudowę to etap czasochłonny, stąd konieczność zastosowania lekkiej zadaszonej konstrukcji, która stanie przy Etiudzie od strony płyty lotniskowej. Obiekt ma spełniać wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa. Zastosowana konstrukcja ma pełnić rolę dodatkowej poczekalni dla odlatujących. W tym samym czasie planowane jest usytuowanie podobnej konstrukcji od strony miejskiej istniejącego terminala, której zadaniem ma być ochrona przed czynnikami atmosferycznymi pasażerów oczekujących na odprawę.

Zastosowanie tych rozwiązań ma stanowić pierwszy etap i ma być to stan przejściowy. Drugim będzie faktyczna rozbudowa terminala wraz z przebudową jego wnętrza, co ostatecznie ma poprawić komfort odprawy podróżnych.

Władze portu podkreślają, że zależy im na rozwoju współpracy ze wszystkimi przewoźnikami i w tym celu planowane są działania w celu usprawnienia ruchu pasażerskiego w terminalu Etiuda, a tym samym czynione są działania w kierunku otwarcia portu lotniczego w Modlinie. Ma on stanowić uzupełnienie dla lotniska w Warszawie.

na podstwie materiałów prasowych

Krystian Urban
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kubik 2006-09-22 22:08   
kubik - Profil kubik
heh, jeżeli ma być jak w LBC to nawet całkiem, całkiem ;) ta 'atmosfera' wydobywająca się z budki fast-food'owej ;) zobacz link
Cezary 2006-09-22 21:14   
Cezary - Profil Cezary
ee. tam. To wszystko nic w porównaniu z dawnymi radzieckimi lotniskami. W 1989 roku leciałem Aeroflotem ze Lwowa do Symferopola. Pominę to co się działo w samolocie (np jakiemuś pasażerowi=tubylcowi kury z worka uciekły i biegały po samolocie). Chcę opowiedzieć o tym że wtedy po odprawie we Lwowie przeszliśmy do gatu.
Czyli wyszliśmy z budynku lotniska na świerze powietrze.
To było gliniane klepisko (SERIO !) ogrodzone siatką drucianą.
Po pewnym czasie przyszła gruba baba i otworzyła furtkę w ogrodzeniu i kazała nam iść do samolotu pokazując ręką który to.
Fajnie bylo...
rze 2006-09-22 20:42   
rze - Profil rze
to tymczasowe bedzie trwalo .... z 10 lat polskim tempem :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama