×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bartłomiej Matusewicz w zarządzie ERABartłomiej Matusewicz, wiceprezes Eurolotu ds. operacyjno-technicznych oraz Árni Gunnarsson, dyrektor zarządzający Air Iceland, zostali wybrani do zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERAA/ERA).

Gunnarsson i Matusewicz dołączają do ERA na początku dość pracowitego roku, w którym stowarzyszenie będzie się mocno koncentrować na przekazywaniu i bronieniu interesów linii członkowskich organom europejskim.

Bartłomiej Matusewicz ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży turystycznej i lotniczej. Wcześniej pracował m.in. w SAS i Centralwings. Obecnie jako wiceprezes Eurolotu jest przekonany, że europejskie regionalne linie lotnicze mają do odegrania kluczową rolę w łączeniu przedsiębiorstw w Europie. Jako członek zarządu ERA planuje skoncentrować się na zapewnieniu, że członkowie stowarzyszenia będą mogli uzyskać dostęp do bardziej praktycznej pomocy zarówno wewnątrz organizacji jak i w całej Europie.

- Sądzę, że nowy zarząd ERA musi pomóc regionalnym liniom lotniczym ocenić nowe strategie biznesowe jak i poszukiwać bardziej rentownych modeli biznesowych po tym jak zauważamy pojawiający się wzrost konsolidacji rynku oraz wchodzących na rynek europejski dużych graczy z Bliskiego Wschodu - podsumował Matusewicz.Europejskie Stowarzyszenie Regionalnych Linii Lotniczych zostało założone w Szwajcarii w 1980 roku. Jest instytucją reprezentującą ponad 220 przedsiębiorstw uczestniczących w europejskim transporcie lotniczym. ERA zrzesza 70 wewnątrz europejskich linii lotniczych, które przewożą rocznie 70,6 mln pasażerów, wykonując 1,6 mln rejsów do 426 miast w 61 krajach europejskich. Stowarzyszenie reprezentuje również ponad 100 członków stowarzyszonych, wśród których są producenci samolotów i silników lotniczych, porty lotnicze oraz dostawcy usług i produktów z całej europy.

Stowarzyszenie zajmuje się:
  • promowaniem interesów linii lotniczych wewnątrz Europy,
  • promowaniem społecznej i gospodarczej wagi transportu lotniczego oraz jego zobowiązania co do środowiska,
  • publikowaniem comiesięcznych czasopism dotyczących transportu lotniczego,
  • zapewnieniem udzielania fachowych porad i wskazówek na temat wszystkich spraw regulacyjnych transport lotniczy.
Piotr BożykKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie