Nowy dyr. gen. Air France/KLM w Polsce

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 września 2013 12:19
Reklama

Chloe Marchand, dotychczasowa dyrektor handlowa w regionie SIAN (Singapur, Indonezja, Australia i Nowa Zelandia) została dyrektorem generalnym Air France/KLM w Polsce. Z francuskimi liniami lotniczymi związana jest od 2001 roku.

Chloe Marchand od 2009 roku zajmowała stanowisko dyrektora handlowego w strukturach Air France/KLM w regionie SIAN. Nadzorowała regionalną politykę handlową oraz kierowała sprzedażą i marketingiem z naciskiem na e-commerce. Chloe ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, głównie w zakresie handlu elektronicznego, które zdobyła we Francji oraz za granicą. Swoją ścieżkę kariery wAir France zaczynała od stanowiska account managera w dziale międzynarodowej sprzedaży, po czym kolejno doświadczenia zdobywała w dziale systemów informatycznych, a następnie e-commerce. W strukturach Air France/KLM odpowiadała m.in. za rozwój kanałów e-marketingowych i działania w zakresie kierowania ruchu na strony airfrance.com i klm.com.

Rozwijała również narzędzia handlowe dla grupy, a także odpowiadała za sprzedaż systemów informatycznych Air France. Wcześniej wspierała start-upy internetowe od strony marketingowe w Paryżu.

- Objęcie stanowiska dyrektora generalnego jest dla mnie niezwykle ciekawym wyzwaniem zawodowym. Polska jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków transportu lotniczego w Europie. Moim głównym celem będzie wzmocnienie pozycji Air France/KLM w Polsce i czerpanie korzyści związanych z dynamicznym rozwojem linii – powiedziała Chloe Marchand, nowa dyrektor generalna Air France/KLM w Polsce. - Ponadto mam w Polsce krewnych. Moja szwagierka ma francusko-polskie korzenie i cieszę się, że będę miła okazję bliżej poznać ten wspaniały kraj i jego mieszkańców. Dotychczas spróbowałam już kilku tradycyjnych polskich potraw takich jak: chłodnik, pierogi, schabowy i oczywiście kompot. Jestem również ciekawa jak smakują inne tutejsze dania.

Chloe Marchand ukończyła Magisterskie Studia Menedżerskie w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Barych College City w Nowym Jorku oraz Ekonomię Stosowaną we Francji na Uniwersytecie Paris Dauphine. Wpiera również kobiety pracujące zawodowo, w Singapurze była członkiem Stowarzyszenia Kobiet i Komitetu Kobiet Biznesu z ramienia Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Chloe uwielbia naturę i sport. W wolnych chwilach relaksuje się grając w tenisa, squasha lub siatkówkę. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Paweł Cybulak
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama