×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Serwis samolotów biznesowych w ŁodziPrezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego po raz pierwszy w historii łódzkiego lotniska przyznał certyfikat „Organizacja Obsługi Technicznej Statków Powietrznych wg przepisów EASA Part 145.”, dzięki któremu lotnisko w Łodzi uzyskało możliwość oferowania przewoźnikom dokonywanie napraw i usuwania usterek w samolotach i sterowcach do 5 700 kg masy startowej. 

Certyfikat został wydany spółce Bartolini Air Maintenance, prowadzącej działalność na terenie łódzkiego lotniska jako spółka córka powołana przez grupę Bartolini Air w 2012 r. Zgodnie z zakresem działalności, na zasadzie jednorazowych upoważnień, personel firmy może także obsługiwać samoloty większe, w tym pasażerskie bez konieczności sprowadzania do Łodzi wyspecjalizowanego personelu (Ryanair).Bartolini Air dysponuje aktualnie flotą ośmiu samolotów produkcji amerykańskiej (Cessna, Piper) oraz włoskiej (Tecnam) - wszystkie stacjonują na łódzkim lotnisku. Firma szkoli pilotów turystycznych, zawodowych i liniowych z całego świata. W roku 2012 Ośrodek wydał 97 certyfikatów ukończenia szkolenia w tym 50 obywatelom innych krajów. Dwóch znaczących europejskich producentów samolotów zdecydowało się na wyznaczenie Bartolini Air Maintenance jako swojego service center, czyli jako regionalne centrum obsługi serwisowej. Są to; największy aktualnie producent samolotów lekkich włoska firma Tecnam, która tym sposobem uzyskała pierwsze i jedyne service center w Polsce oraz francuska firma Daher Socata (dawniej EADS Socata), znana aktualnie z produkcji najszybszego na świecie biznesowego samolotu turbośmigłowe TBM 850, która otwiera w Łodzi jedyne service center w Europie środkowej. Oznacza to, iż samoloty Socata z takich krajów jak Czechy, Rosja, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Niemcy będą od tej pory obsługiwane w Łodzi.  Tomasz Wyszyński
Fot. Bartolini Air, Lodz AirportKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie