Bingo wybiera system ACS

15 marca 2013 11:52
Reklama
W marcu 2013 został podpisany kontrakt obejmujący wdrożenie oraz udzielenie licencji na użytkowanie Systemu ACS pomiędzy linią lotniczą Bingo Airways oraz producentem oprogramowania Airline Control Software.

- Długo zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiedniego systemu informatycznego. Wybraliśmy System ACS ze względu na dużą funkcjonalność, innowacyjność, krótki 30-sto dniowy czas wdrożenia oraz co tu ukrywać – atrakcyjną cenę. Jestem przekonany, że to najlepszy wybór, który przyczyni się do zwiększenia efektywności działania w wielu aspektach jak również do obniżenia a z pewnością do zwiększenia kontroli nad kosztami naszej linii - powiedział Jarosław Pierzchała, CFO Bingo Airways.

Airline Control Software jest polskim producentem oprogramowania dedykowanego do kompleksowej obsługi linii lotniczych.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisanego kontraktu z Bingo Airways. Krótki okres wdrożenia, zaledwie 30 dni, to ogromne wyzwanie ale mamy doświadczenie na tym polu. Nasz zespół składa się ze specjalistów branży awiacji z ogromnym doświadczeniem oraz z doskonałych informatyków – cały świat wie, że Polska słynie z najwyższej klasy specjalistów IT. Wiemy gdzie w linii lotniczej potrzebna jest pomoc technologiczna. Najważniejsze jednak jest wiedza jak to zrobić – my wiemy. Wiedza i doświadczenie to nasz klucz do stworzenia profesjonalnego systemu informatycznego światowej klasy dla linii lotniczych. Cieszy mnie fakt, że tak szybko i sprawnie przeszliśmy etap negocjacji z Bingo Airways – świadczy to o tym, że Bingo Airways to profesjonaliści, którzy wiedzą czego chcą a my wiemy czego potrzebują - powiedział Jacek Łyczba, president & CEO Airline Control Software.

System ACS jest systemem modułowym co oznacza m. in. że użytkownik może wybrać i zakontraktować tylko te moduły które go interesują. Swoją funkcjonalnością w ramach modułów obejmuje obszary zarządzania i nadzoru nad operacjami lotniczymi (OPS) w tym kompleksowa obsługa centrum operacyjnego (OCC/MCC/OPSPAX), rozbudowane funkcje dotyczące zarządzanie załogami (CREWING) w tym szybki automat do planowania pracy załóg (ROSTER) wraz z planowaniem przebazowań i czasu odpoczynku (HOTAC) z zachowaniem FDP, zarządzanie obszarami techniki w linii lotniczej (CAMO/P145/LOGISTIC), wspomaganie pracy działu obsługi naziemnej (HANDLING), wspomaganie pracy działu treningowego (CREW TRAINING) z platformą CBT, obszar kontroli i zarządzania jakością (QUALITY) wraz z systemem zarządzania i podnoszenia bezpieczeństwa (SMS).

Wysoką wagę producent położył funkcjonalności związane z nadzorem i kontrolą kosztów. System daje możliwość wyłapania zbędnych i nieadekwatnych kosztów jakie zwykle umykają w dużych organizacjach. Przykładem jest połączenie współpracy pilotów i działu obsługi naziemnej gdzie pilot używając iPada zaznacza na checklist jakie usługi w porcie gdzie właśnie wylądował zostały wykonane a jakie nie.

System przechowuje dane o portach i zakontraktowanych w nich usługach, poprzez wykorzystanie prostych funkcji za pomocą iPada pilot przekazuje informacje do systemu o stanie wykonania usług standardowych i dodatkowych – w ten sposób dział obsługi naziemnej może zweryfikować poprawność wykonanych usług natychmiast zamiast dopiero podczas procesu akceptacji otrzymanej faktury od dostawcy usług.

Dodatkowo system posiada mechanizmy obiegu dokumentów i wspomagania pracy zespołowej (WORKFLOW). System jest dostosowany do szybkiej integracji z innymi systemami informatycznymi. Posiada rozbudowane interfejsy komunikacyjne. Użytkownik jest w stanie skonfigurować większość prostych połączeń z innymi systemami bez konieczności angażowania do tego producenta.

Jedną z najciekawszych innowacji systemu jest wykorzystanie najnowszych rozwiązań technicznych takich jak wspomniana wyżej, dedykowana aplikacja dostępowa na iPad/ iPhone za pomocą, której użytkownik może korzystać z wielu funkcjonalności w obszarach działań linii lotniczej gdzie jest to niezbędne lub pożądane.

Producent przewiduje systematyczne zwiększanie funkcjonalności działających na IOS. W przypadku zwiększenia zainteresowania klientów platformą Android, producent przewiduje rozszerzenie funkcjonalności na tę platformę.

Kontrakt podpisany przez Bingo Airways i Airline Control Software obejmuje udzielenie licencji na wszystkie moduły Systemu ACS. Zarząd linii lotniczej Bingo Airways jest zadowolony z podpisanego kontraktu i liczy na to, że wdrożenie Systemu ACS poprawi efektywność ich działania w wielu obszarach oraz obniży koszty prowadzenia działalności. Kontrakt został podpisany na 10 lat.
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy