Christian Streiff prezesem Airbusa

11 lipca 2006 06:51
Reklama

Komitet Akcjonariuszy firmy Airbus zatwierdził nominację Christiana Streiffa na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Airbusa. Christian Streiff został mianowany na to stanowisko 2 lipca br. Komitet Akcjonariuszy składa się z przedstawicieli akcjonariuszy Airbusa, EADS i BAE Systems.

Przed swoja nominacją na to stanowisko w Airbusie, Christian Streiff był zastępcą dyrektora naczelnego Grupy Saint-Gobain i na tym stanowisku pracował do 2005 r.

Christian Streiff urodził się w Sarrebourg we Francji we wrześniu 1954 r. Jako absolwent wydziału inżynierii lądowej w Ecole des Mines w Paryżu rozpoczął pracę w Grupie Saint-Gobain w 1979 r. i pracował tam na różnych stanowiskach w produkcji oraz jako szef planowania. W 1988 r. został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego Gevetex GmbH, a w 1991 r. został dyrektorem generalnym Vetrerie Italaine Spa we Włoszech przed awansem na dyrektora naczelnego Saint-Gobain Emballage w 1994 r. Na początku 1997 r. został prezesem i dyrektorem naczelnym pionu produkcji rur Pont-a-Mousson SA.

Od 2001 r. do 2003 r. Christian Streiff pełnił funkcje wiceprezesa Grupy Saint-Gobain i prezesa pionu artykułów ściernych, ceramicznych i plastikowych (dawniej Norton) z siedzibą w USA, odznaczającego się jednak niezwykle międzynarodowym charakterem. Następnie został mianowany zastępcą dyrektora naczelnego Saint Gobain.

Christian Streiff jest członkiem rad nadzorczych niemieckich spółek Thyssen-Krupp AG i Continental AG oraz włoskiej Prysmian SpA.

Christian Streiff pracował w sektorze produkcyjnym międzynarodowej grupy o zróżnicowanym profilu działalności od 1979 r., służąc firmie przez 26 lat. W tym okresie zdobył doświadczenie w zakresie zarządzania w wielu różnych krajach, również w Niemczech, gdzie spędził ogółem dziesięć lat swojej kariery zawodowej, we Włoszech i USA, a także Francji. Stanowiska te pozwoliły mu na bliskie zapoznanie się z różnymi przedsiębiorstwami zajmującymi się m.in. dostawami dla przemysłu samochodowego, kompozytami, opakowaniami, rurociągami, artykułami ściernymi, ceramicznymi i wysokosprawnymi plastikami.

Mówiący biegle po francusku, angielsku, niemiecku i włosku Christian Streiff jest żonaty i ma troje dzieci. W czasie wolnym lubi wędrować i nurkować, był też zapalonym prywatnym pilotem. Przyjemność sprawia mu również pisanie, czego dowodem jest opublikowana w 1999 r. powieść na temat losów przedsiębiorstwa przemysłowego w Niemczech po zjednoczeniu.

Marcin Jędrzejczak
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama