Bochniarz prezesem Boeinga

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 lipca 2006 11:10
Reklama

Henryka Bochniarz została mianowana prezesem Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Będzie reprezentować Boeinga i koordynować działania w Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Węgrzech, Kosowie, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii. Regionalne biuro Boeinga będzie miało siedzibę w Warszawie.

"Mianowanie Henryki Bochniarz jest częścią naszej strategii rozwoju i zwiększenia aktywności Boeinga w Europie Środkowej. Henryka będzie się zajmować koordynacją strategii rozwoju Boeinga na tym ważnym dla nas rynku”- powiedział Jim McNerney, prezes i dyrektor zarządzający Boeinga.

Henryka Bochniarz od 1999 roku jest prezydentem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Jest wiceprzewodniczącą Trójstronnej Komisji ds. społeczno-gospodarczych oraz Komitetu Dobrych Praktyk. Bochniarz jest także wiceprezydentem UNICE, największej i najważniejszej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej.

"Jesteśmy zachwyceni, że Henryka Bochniarz dołączy do grona współpracowników Boeinga. Jej kwalifikacje i znajomość rynku są imponujące. Bogate doświadczenie Henryki pozwoli na rozwój i wzmocnienie pozycji Boeinga w regionie”- skomentowała nominację Laurette Koellner, prezes Boeing International.

Sprzedaż, marketing i dostawy pozostają w kompetencjach jednostek biznesowych Boeing Commercial Airplanes i Boeing Integrated Defense Systems. Bochniarz będzie wspierać sprzedaż i rozwój programów i projektów prowadzonych w regionie.

Henryka Bochniarz urodziła się w 1949 r. w Świebodzinie. Ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej. Jest doktorem ekonomii, stypendystką Fundacji Fulbrighta, w latach 1985-1987 wykładała na University of Minnesota. Zamężna, ma dwójkę dzieci.

Marcin Jędrzejczak
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama