Opinia negatywna: eventide.pl Agnieszka Widurska

Redakcja  - Profil Redakcja
15 lipca 2012 20:56
Reklama

Portal Pasazer.com, największy polski lotniczy portal dedykowany podróżom lotniczym prowadzony AVIACLICK, od 2004 roku organizuje jedyny ogólnopolski Plebiscyt Najlepsza Linia Lotnicza, w którym pasażerowie wybierają najlepszych przewoźników lotniczych operujących z/do Polski. W 2007 roku z inicjatywy Kraków Airport nawiązał z portalem współpracę w zakresie wspólnej organizacji Gali wieńczącej wspomniany Plebiscyt. Od pierwszej edycji w Krakowie Gala okazała się wielkim sukcesem i stała się magnesem przyciągających do Krakowa najważniejsze osobistości branży lotniczej z Polski i zagranicy.

Zawarta w 2008 r. umowa określała w sposób jasny zasady współpracy w zakresie przygotowania Gali. W szczególności obie strony zobowiązały się do uzgadniania wszelkich szczegółów organizacyjnych dotyczących tego wydarzenia, a także Plebiscytu, dążąc do tego, by stworzyć jedyną w Polsce, ogólnobranżową i opiniotwórczą imprezę, która będzie integrować środowiska, a dla pasażerów stanie się wyznacznikiem tego, z kim warto latać.

W 2012 roku do organizacji Gali została wybrana agencja eventide Agnieszka Widurska NIP: 9541370925 z Krakowa.(Obecnie firma o tym samym NIP-ie funkcjonuje pod nazwą Stotte). Dla nas, jako partnera Kraków Airport, organizatora Plebiscytu i co ważniejsze, współorganizatora Gali, to co działo się w całym procesie organizacyjnym przez okres dwóch miesięcy przed Galą niestety musimy nazwać nagannym.

Całość działań organizacyjnych ze strony krakowskiej agencji eventowej eventide.pl była podejmowana bez należytej współpracy z nami, której zasady zostały jasno określone we umowie.

Wybór eventide.pl to zła decyzja

Od samego początku współpracy występowały duże problemy komunikacyjne z agencją eventide.pl, która narzucała swoje rozwiązania, zupełnie ignorując wszystkie spostrzeżenia i uwagi czy to przekazywane bezpośrednio czy też poprzez partnera. Agencja eventide.pl w żaden sposób nie pozwalała na jakąkolwiek aktywność z naszej strony.

Zbyt późna wysyłka niezaakceptowanych zaproszeń oraz cenzura listy gości przez eventide.pl

W trakcie przygotowań do Gali wystąpiły poważne zaniedbania. Agencja eventide.pl zwlekała, mimo monitów, z wysyłką zaproszeń do 10 dni przez wydarzeniem, z tego powodu wielu ważnych gości nie dotarło na Galę. Same zaproszenia nie zostały zaakceptowane, ze względu na ich bardzo miernej jakości projekt, który nie przystawał do rangi wydarzenia ani projektów z lat poprzednich. Mimo zgłaszanych obiekcji, zaproszenia w niezaakceptowanej formie zostały wysłane wbrew naszej opinii. Finalnie eventide.pl wydrukowało niewystarczającą liczbę zaproszeń.

Dodatkowo, bez naszej wiedzy Agnieszka Widurska dokonała cenzury listy gości bez jakichkolwiek ustaleń z redakcją Pasazer.com, jako stroną współorganizującą Galę.

Duża część ważnych gości bez zaproszeń

W wyniku nieprofesjonalnych działań eventide.pl duża część ważnych gości nie otrzymała zaproszeń na Galę. Mimo interwencji Agnieszka Widurska odmówiła wysyłki zaproszeń zgodnie z zatwierdzoną wcześniej listą. Wysoki poziom absencji wśród gości widać było podczas wręczania nagród – nie było kategorii, w której komplet zwycięzców stałby na podium. W poprzednich latach takie sytuacje zdarzały się sporadycznie.

Reszta otrzymała zaproszenia po terminie

Do reszty gości do których zaproszenia zostały wysłane pocztą docierały na kilka dni przed a nawet po Gali. Agencji eventide.pl zdarzało się także wysyłać puste koperty bez zaproszeń w środku. Takie dotarło do przedstawicieli redakcji.

Goście skarżyli się również, że pod podanym na zaproszeniu numer telefonu nikt nie odbierał połączeń, a e-maile z zapytaniami dotyczącymi Gali pozostawały bez odpowiedzi.

Brak potwierdzonych gości na listach

Podczas Gali okazało się, że wielu gości, którzy potwierdzili swoją obecność, nie ma na listach i nie ma dla nich miejsca przy stolikach. Kelnerzy musieli przygotowywać miejsca ad hoc, co potęgowało zamieszanie i wrażenie chaosu.

Eventide.pl ocenzurowało film z wydarzenia

Po każdej Gali dbamy o to, by relacja z niej ukazywała się w mediach. W tym roku na zdjęcia z Gali musieliśmy czekać tydzień, więc dla dużej części mediów nie były one użyteczne. Po 6 tygodniach od daty Gali otrzymaliśmy materiał filmowy nakręcony przez profesjonalną ekipę filmową, lecz niestety w tak odległym czasie od Gali również bezużyteczny.

W materiale filmowym na zlecenie Agnieszki Widurskiej z eventide.pl usunięto wszelakie informacje na temat organizatora Plebiscytu – portalu Pasazer.com oraz związanych z nim osób, które kilkukrotnie były obecne na scenie trzy razy i wręczała dwie nagrody. Film pokazuje wszystkich wręczających jak i zwycięzców, podczas gdy redaktorzy Pasazer.com nie pojawiają się wcale. Wszystkie kadry zostały wycięte na wyraźne polecenie Agnieszki Widurskiej.

Swastyki, antagonizmy, animozje

Filmy wprowadzające kolejne kategorie Plebiscytu przygotowane przez agencję eventide.pl były wysoko dysusyjne. Swastyki pośród samolotów, które brały udział w II wojnie wprowadzały gości w osłupienie. Przedstawiciele zagranicznych przewoźników czuli się zażenowani obrazami z filmu, a samej treści i kontekstu nie rozumieli (filmy nie miały anglojęzycznych napisów). Niskiej jakości realizacje antagonizowały i podsycały animozję np. pomiędzy lotniskami w Krakowie i Katowicach czy pomiędzy Krakowem a PLL LOT. Branżowe, ogólnopolskie wydarzenie jest ostatnim miejscem na tego typu praktyki, szczególnie jeśli ich autorem jest gospodarz. Filmy wprowadzające nie były objęte prawami autorskimi umożliwiającymi, jak co roku, ich publikację w portalu pasazer.com.

Błędy i nieprawidłowości

Podczas części oficjalnej Gali wystąpiło wiele nieprawidłowości i błędów. Wydarzeniem roku kapituła wybrała „połączenia krajowe” (włączając w to Eurolot i OLT), dyplom jednak przygotowano tylko dla Eurolotu. Prowadzący zamiast zapowiedzieć nagrodę specjalną, celowo odczytał jej zwycięzcę deprecjonując rolę Organizatora we wręczeniu nagrody. Ogłoszono ostatnią kategorię (wydarzenie które będzie miało największy wpływ na branżę), a nie odczytano zwycięzców i nie wręczono nagrody. Pomimo wielokrotnych monitów nazwy kategorii Kapituły były niezgodne z ustaleniami.

Przestrzegam przed współpracą z eventide.pl i Agnieszką Widurską

Forma i sposób działania agencji eventide.pl oraz Agnieszki Widurskiej znacznie odbiega od profesjonalnych wzorców, które obowiązują wśród firm tego typu. Przedstawicielka agencji od samego początku odmówiła przyjęcia jakichkolwiek uwag i sugestii. Topierwszy taki przypadek, kiedy to podwykonawca dyktuje Organizatorom swoje . Ze strony agencji eventide.pl oraz Agnieszki Widurskiej spotkaliśmy się z szeregiem nieprofesjonalnych działań, zachowań, niedopatrzeń, złej woli, jak i zupełnie amatorskimi wybiórczym podejściu do współpracy określonej umowie.

Zdecydowanie nie polecam współpracy z tą firmą!

Zespół Pasazer.com


Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama