Wenezuela: Zderzenie z krowami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 marca 2012 13:42
Reklama

Samolot McDonnell-Douglas MD-82 należący do linii Aserca Airlines podczas lądowania w Santo Domingo w Wenezueli zderzył się ze stadem krów na pasie startowym. Maszyna wykonywała rejs R7 764 z Caracas. Na pokładzie było 125 pasażerów i 6 członków załogi; nikomu nic się nie stało.

Incydent miał miejsce 6 marca w godzinach nocnych. Samolot o znakach rejestracyjnych YV348T lądował na pasie 30. Po przyziemieniu maszyna zderzyła się ze stadem krów, które znajdowało się na drodze startowej. Według różnych źródeł na pasie było od dwóch do pięciu krów, ale całe stado liczyło 25 zwierząt. 

Jak wynika z informacji podawanych na forum Airliners.net, wieża kontroli lotów jest położona na przeciwległym krańcu lotniska, a noc oraz wysoka trawa uniemożliwiły dostrzeżenie stada krów. Pasterz, który jest właścicielem przylegającego do lotniska pola usłyszał już zarzuty. 

Wtargnięcia zwierząt na pasy startowe w Ameryce Południowej i Środkowej są częstymi zdarzeniami, bo płoty wokół lotnisk są najczęściej w fatalnym stanie. Tak samo jest w Santo Domingo, choć to jedna z głównych baz lotnictwa wojskowego w Wenezueli, położona w pobliżu granicy z Kolumbią. 

Samolot doznał uszkodzeń podwozia i klap na skrzydłach. Ponieważ MD-82 ma silniki w tylnej części kadłuba, jednostki napędowe nie zostały uszkodzone. 

Dominik Sipiński
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama