Cargo z Katowic do Chicago

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 lutego 2012 13:13
Reklama

W ramach rozwoju połączeń frachtowych Polskich Linii Lotniczych LOT, Biuro Cargo i Poczty uruchomiło od 1 lutego bezpośrednie rejsy samolotem typu "all cargo" z Katowic do Chicago.

Podobnie jak połączenie towarowe do Hamilton w Kanadzie, rejsy do Chicago obsługiwane będą przy współpracy z kanadyjską linią lotniczą Cargojet.

Otwarcie nowego połączenia związane jest z zapotrzebowaniem rynku cargo na przewozy lotnicze do Stanów Zjednoczonych z tej części Europy, jak też zmniejszeniem oferowania na samolotach pasażerskich ze względu na sezon zimowy.

Chicago wybrano, jako miasto docelowe ze względu na ilość towarów transportowanych na tym kierunku z Polski, a także ze względu na dogodne możliwości tranzytu cargo do innych miast w Stanach Zjednoczonych i dalej do Ameryki Południowej.

Podobnie jak przy połączeniu do Hamilton, LOT liczy na zainteresowanie rejsami do Chicago ze strony spedytorów z Austrii, Czech, Szwajcarii i Węgier. Przewoźnik ocenia, że będzie przewozić na tej trasie m.in. części do maszyn i samochodów, farmaceutyki, elektronikę i żywność. Rejsy do Chicago będą się odbywały raz w tygodniu, w dni powszednie. Połączenie do Hamilton nadal będzie wykonywane w weekendy. Obydwie trasy obsługiwane będą głównie towarowymi Boeingami 767-200ER.
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama