×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Branson chce zmieniać czasRichard Branson, kontrowersyjny szef Virgin Group, wpadł na kolejny pomysł. Tym razem chce zmieniać strefę czasową Wielkiej Brytanii.

Bransona zainspirowały pacyficzne wyspy Samoa i Tokelau. Zmieniły one swój czas o 24 godziny, przenosząc się z zachodniej na wschodnią stronę międzynarodowej linii daty. Po 29 grudnia ubiegłego roku kalendarze na Samoa i Tokelau od razu przeskoczyły na 31 grudnia. Powodem zmiany była chęć dostosowania się do strefy czasowej głównych partnerów handlowych wysp - Australii i Nowej Zelandii.

Szef m.in. Virgin Atlantic Airways uważa, że Wielka Brytania również powinna dostosować się do reszty Europy. Londyn, podobnie jak Irlandia i Portugalia, znajdują się w strefie GMT, czyli mają godzinę wcześniej niż większość Unii Europejskiej. Od Madrytu po Warszawę, Sztokholm i Belgrad rozciąga się strefa GMT+1, a wschodnia część UE (kraje bałtyckie, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Cypr) mają strefę GMT+2.

- Zmiana miałaby liczne zalety. I bardzo mało wad - pisze Branson w swoim blogu na stronie Virgin Atlantic Airways. 

- Jeśli Szkocja chce pozostać godzinę za Europą, mogą tak wybrać, ale to nie powinno powstrzymać Anglii i Walii od zmiany - dodaje szef grupy Virgin, nawiązując do coraz bardziej prawdopodobnego referendum niepodległościowego w Szkocji. 

Gdyby pomysł Richarda Bransona wszedł w życie, to słynne londyńskie obserwatorium w Greenwich, od którego pochodzi nazwa czasu uniwersalnego "Greenwich Mean Time" (GMT) miałoby przesunięty zegar o jedną godzinę do przodu. 

Dominik SipińskiKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie