×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Centrum serwisowe Airbus MilitaryWarszawskie zakłady EADS PZL Warszawa-Okęcie, działające już pod marką Airbus Military,  oficjalnie otworzyły centrum serwisowe przeznaczone do obsługi serwisowej samolotów Airbus Military C295. To drugi ośrodek serwisowy koncernu w Europie, który zwiększy potencjał usług serwisowych oferowanych dotychczas w Sevilli. Nowo otwarte centrum serwisowe będzie wykonywało pełny zakres obsługi serwisowej samolotów C295 eksploatowanych przez Polskie Siły Powietrzne oraz innych operatorów i potencjalnych klientów w Europie i na świecie.Zakłady EADS PZL Warszawa-Okęcie, obecnie Airbus Military, uzyskały certyfikat uprawniający do wykonywania obsługi serwisowej samolotów Casa C295, a pracownicy przeszli szkolenie w zakładach Airbusa w Sevilli. Centrum serwisowe zatrudnia około 30 pracowników. Na potrzeby centrum serwisowego został zaadaptowany hangar na terenie zakładów Airbus Military na Okęciu i wyposażony w odpowiednie oprzyrządowanie.

Utworzenie centrum serwisowego w warszawskich zakładach Airbus Military podobnie jak produkcja podzespołów do programów Casa C295 i CN235  jest elementem umowy offsetowej zawartej pomiędzy Skarbem Państwa a EADS CASA w 2001 r., związanej z dostawą samolotów transportowych  Airbus Military C295 i uzupełnionej w 2010 r. o aneks dotyczący centrum serwisowego.- Inauguracja centrum serwisowego w zakładach Airbus Military w Warszawie jest kolejnym ważnym krokiem w działalności koncernu Airbus Military w Polsce oraz wyrazem zaangażowania w rozwój na tym rynku - powiedział  Francisco Javier Diaz Gil, prezes zarządu EADS PZL "Warszawa-Okęcie" S.A. - Jest także wyrazem uznania dla osiągnięć polskiej branży lotniczej oraz wiedzy i kwalifikacji pracujących  w niej specjalistów - dodał Diaz Gil.

W uroczystości otwarcia nowego centrum serwisowego wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Obrony Narodowej i Polskich Sił Powietrznych.Polski oddział Airbus Military jest głównym dostawcą podzespołów do samolotów CN235 i C295. W szczególności produkuje skrzydła zewnętrzne do modelu C295, a także drzwi do ładowni, rampę, drzwi do kabiny załogi, do zrzutu spadochroniarzy i dla pasażerów w obu modelach CN235 i C295. Od niedawna zakłady stały się także dostawcą przedniej części kadłuba do tych modeli samolotów i tym samym zyskały rangę największego dostawcy Airbus Military dla programów C295 i CN235. Polskie Siły Powietrzne eksploatują obecnie 11 samolotów Airbus Military C295 do misji transportowych i logistycznych.

Tekst powstał na podstawie informacji prasowej
Fot. AirbusKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie