×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie zapłacili pilotowi za paliwoPasażerowie austriackiej linii Comtel Air musieli zapłacić pilotowi, by ten mógł uiścić rachunek za paliwo. Taka niemiła niespodzianka czekała na 180 osób, które podróżowały z Amritsar w Indiach do Birmingham. 

Gdy samolot wylądował w Wiedniu, by uzupełnić paliwo, podróżni usłyszeli, że dalej nie polecą. Z uwagi na problemy finansowe linii pilot zażądał, by pasażerowie dopłacili do paliwa na dalszy lot. Chodziło o niemałą sumę - 20 tysięcy funtów. 

Cześć pasażerów wysiadła, jednak wielu udało się do bankomatów i wspólnie złożyli się na paliwo. Jak podaje brytyjski Channel 4, podobne problemy przeżyło ok. 600 pasażerów Comtel Aira. 

Austriacka firma to niewielki przewoźnik specjalizujący się w czarterach i wykonywaniu lotów samolotami dyspozycyjnymi. W jego flocie znajduje się również samolot Boeing 757-200 oraz Dassault Falcon 2000. Loty do Amritsar, świętego miasta Sikhów w północnych Indiach, były w ofercie przewoźnika zaledwie od miesiąca.

Brytyjskie MSZ sprawdza, w jaki sposób może pociągnąć firmę do odpowiedzialności. 

Dominik SipińskiKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie