×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MH17: Dane z czarnych skrzynekPierwsze wyniki analizy danych z "czarnych skrzynek" boeinga 777 Malaysia Airlines, który rozbił się 17 lipca we wschodniej Ukrainie, potwierdzają, że samolot został zestrzelony. 

Rejestratory lotu zostały odnalezione przez podejrzewanych o atak i kontrolujących terytorium, na którym rozbił się boeing, prorosyjskich separatystów. Po kilku dniach przekazali je oni międzynarodowym śledczym. 

Dane z rejestratorów odczytują brytyjskie służby, które następnie udostępnią je zespołowi badającemu przyczyny katastrofy. 

Jak poinformował na konferencji prasowej Andrij Łysenko, rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowej i Obrony, pierwsze dane potwierdzają, że samolot został zestrzelony. Na wysokości przelotowej miała nastąpić gwałtowna dekompresja spowodowana wybuchem rakiety. 

W wyniku katastrofy zginęło 298 osób, w tym prawie 200 obywateli Holandii. Samolot wykonywał rejs z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Międzynarodowe zespoły śledcze mają utrudniony dostęp do miejsca katastrofy, bo w regionie miasta Torez, gdzie spadł samolot, cały czas toczą się walki. 

Ukraińskie władze i międzynarodowa społeczność obwiniają o zestrzelenie samolotu prorosyjskich separatystów wspieranych i uzbrajanych przez Rosję. Dane te potwierdzają liczne źródła wywiadowcze, przechwycone rozmowy separatystów oraz zdjęcia satelitarne. 

Separatyści oficjalnie zaprzeczają, by wystrzeli rakietę z zestawu Buk w kierunku MH17. Moskwa obwinia o katastrofę Kijów. W związku z zestrzeleniem na władze Rosji posypała się lawina międzynarodowej krytyki oraz zaostrzone sankcje polityczne i gospodarcze, które już powodują kryzys na moskiewskiej giełdzie oraz znaczne osłabienia rubla.

Dominik Sipińskigość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie