×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: A380 wylądował w IndiachLinie Emirates jako drugie na świecie, po Singapore Airlines, rozpoczęły obsługę połączeń do Indii największym samolotem pasażerskim na świecie - Airbusem A380. SuperJumbo obsługuje od kilku dni jedną rotację dziennie do Bombaju.

Pasażerowie inauguracyjnych lotów EK500/501 otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz upominki. Ponadto lokalni artyści z Bombaju wykonali na specjalnie zamówienie tradycyjne dzieło sztuki indyjskiej - Rangoli.  Podróżując do Indii na pokładach samolotów Emirates można spróbować regionalnych dań kuchni indyjskiej, które serwowane są przez wielojęzyczną załogę pokładową.Ponadto arabski przewoźnik porozumiał się z władzami lotniczymi Indii w sprawie zamiany samolotów na większe na innych połączeniach do tego kraju. Od 31 lipca Airbusy A330 i A340 na trasach z Dubaju do Delhi, Bombaju i Hajdarabadu zostaną zastąpione Boeingami B777-300ER.

Skierowanie do Indii maszyn A380, to wynik zniesienia w styczniu 2014 zakazu lotów SuperJumbo na terytorium tego kraju. Władze Indii zakazały w 2008 roku lotów maszyn, które są większe od Boeingów 747. Zakaz lotów A380 do Indii miał pomóc dwóm przewoźnikom z tego kraju - Air India i Jet Airways, którzy od dłuższego czasu borykają się z finansowymi problemami.

Obecnie flota linii Emirates składa się z 225 samolotów, w tym 50 Airbusów A380.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie