Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 lipca 2014 17:07
19 komentarzy
Reklama
Utwór "Flight of dreams" skomponowany przez Piotra Jędrzejczyka, studenta II roku kompozycji w Akademii Muzycznej w Gdańsku, będzie od dziś (21.07) rozbrzmiewał podczas wszystkich rejsów Eurolotu. Nowa muzyka tzw. boardingowa (czyli odtwarzana w momentach, gdy pasażerowie wchodzą oraz opuszczają pokład samolotu) została wybrana w drodze konkursu zorganizowanego przez polskiego przewoźnika.

"Stwórz Boarding Music na pokłady samolotów eurolot.com!" – pod takim tytułem Eurolot zorganizował na początku tego roku konkurs skierowany do studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Spośród licznych zgłoszeń, do finału konkursu, który został ostatnio rozstrzygnięty, wybrano 5 utworów. Kompozycję laureata nagrał w profesjonalnym studio uznany pianista Maciej Gański i właśnie jego wykonanie będzie od dzisiaj odtwarzane na pokładach Bombardierów Q400 Eurolotu.- Jesteśmy pierwszą linią lotniczą w Polsce, która zorganizowała tego typu konkurs na muzykę boardingową. Jako nowoczesna i dynamiczna firma wspieramy młode talenty, a ten konkurs był właśnie szansą dla muzyków. Nawiązaliśmy współpracę z Akademią Muzyczną w Gdańsku, która wsparła nas w realizacji pomysłu. Pragniemy, aby wybrana przez nas muzyka wprowadzała pasażerów w dobry nastrój podczas rejsów na pokładach Eurolotu – powiedziała Joanna Bielińska, kierownik personelu pokładowego i produktu Eurolot SA.

- Inspiracją przy pisaniu utworu był sam program konkursu. Niemalże od razu po rozpoczęciu pracy nad kompozycją zrodziły się w mojej głowie główne pomysły utworu. Oczywistym zdawało się, że musi być on lekki, przyjemny dla ucha, lecz przy tym niezbyt monotonny. Chciałem za pomocą muzyki wnieść na pokłady samolotów pogodny nastrój i lekki powiew przygody – mówi Piotr Jędrzejczyk, autor nowej muzyki boardingowej Eurolotu.

Utwór "Flight of dreams" został wybrany przez przewoźnika m.in. dlatego, że wprowadza słuchacza w relaksacyjny nastrój, jest melodyjny oraz ma pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pasażera w trakcie jego podróży. Nową muzykę boardingową można odsłuchać pod tym linkiem.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_82baf 2014-07-27 23:50   
gosc_82baf - Profil gosc_82baf
W pierwszych rzędach ołówka było ciszej niż w jakimkolwiek innym samolocie tej klasy.
gosc_816ac 2014-07-27 23:45   
gosc_816ac - Profil gosc_816ac
Oczywiście, ze embraery sa bardziej komfortowe, ale czy ołówek tez? Osobiście watpię. Jedynym plusem ołówka było to, ze leciał szybciej od ATR, wiec czas przelotu był krótszy, ale akurat ten jeden Embraer był nie tylko głośny, ale i niewygodny - niemiłosiernie ciasny, mając wiecej niz 180 cm wzrostu nie sposób sie było w nim wyprostować. Ja sie osobiście cieszę, ze juz ich nie ma.
gosc_acb8e 2014-07-27 22:13   
gosc_acb8e - Profil gosc_acb8e
Dashe sa wg mnie mniej komfortowe od Embraerow.Maja tez glosniejsze kabiny.Tesknie za olowkiem !
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy