×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FIA: Nowa kabina Embraerów E-Jet E2Już za 4 lata pierwszy samolot E-Jet drugiej generacji E2 firmy Embraer wzbije się w przestworza. Podczas Farnborough Airshow 2014 miała miejsce premiera nowego wnętrza tych samolotów. Dlatego w poniższym artykule chcieliśmy zaprezentować Wam jak będzie wyglądać kabina tego nowoczesnego odrzutowca średniego zasięgu.

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta jako pierwszy do linii lotniczych trafi model E190-E2. Będzie to pod koniec 2018 r. W 2019 r. do służby trafi E195-E2, a jako ostatni w 2020 r. - E175-E2.Modele E175-E2 i E195-E2 będą nieco większe od obecnych wersji. E175-E2 będzie miał o jeden rząd siedzeń więcej i pomieści do 88 pasażerów. E195-E2 "urośnie" aż o trzy rzędy siedzeń do maksymalnej pojemności 132 pasażerów. E190-E2 zostanie tej samej wielkości, co teraz - będzie mógł przewozić do 106 osób. 

Zmodernizowane samoloty otrzymają nowe silniki, skrzydła, a także pełny system fly-by-wire (FBW). Dostawcą silników będzie firma Pratt & Whitney. Nowe modele z rodziny E-170/175 oraz E-190/195 będą napędzane kolejno przez silniki PurePower PW1700G i PW1900G. Zastąpią one obecnie użytkowane jednostki napędowe General Electric CF34.

Embraer planuje zainwestować w nowe samoloty w przeciągu ośmiu lat do 1,7 mld dolarów amerykańskich. Brazylijski producent przewiduje, że w ciągu następnych 20 lat na rynku będzie zapotrzebowanie na 6400 nowych samolotów o wielkości do 130 miejsc. W tej chwili Embraer, według informacji prasowej producenta, ma 42 proc. udziału w tym rynku.Przykładowe dwa rodzaje konfiguracji klasy biznes 2-1 oraz 2-2.Kabina będzie jaśniejsza oraz posiadać będzie większe okna.Oświetlenie LED nowej generacji, które jeszcze zwiększa przyjemność czerpaną z lotu przez pasażerów. Nowe oświetlenie pozwala liniom na użycie go jako elementu identyfikacji wizualnej.Większe schowki, które pomieszczą jeszcze więcej bagaży podręcznych.

Przykładowa klasa ekonomiczna z różnymi rodzajami foteli z i bez systemu rozrywki pokładowej.

Całkowicie nowe wnętrza, które pozwalają liniom lotniczym na dostosowanie aranżacji kabiny według klas. Ta innowacja zawiera w sobie zestaw elastycznych w użyciu części, który oferuje wiele możliwych konfiguracji w zagospodarowaniu sufitu i schowków. To rozwiązanie pozwoli liniom lotniczym stworzyć poczucie odrębnych i różnych kabin, które sprostają potrzebom zarówno przewoźnika jak i pasażerów.Panel ponad głową z oświetleniem LED, nawiewem i informacją np. o przesiadkach na inne rejsy na lotnisku docelowym.A jak Wam się podoba najnowsza propozycja kabiny Embraera?

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Embraergość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie