×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 9 proc. wzrost w czerwcuLiczba pasażerów według miesięcy
W czerwcu Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył 208,3 tys. pasażerów, co jest wynikiem o 9 proc. lepszym niż w czerwcu ubiegłego roku.  

W segmencie lotów regularnych wzrost wyniósł 4 proc. Odprawiono ponad 160 tys. pasażerów. Największy wzrost zanotowany został w przypadku połączeń krajowych – ponad 33 proc. (32,6 tys. pasażerów na trasach krajowych), ten sektor umocnił się m.in. za sprawą linii lotniczych Ryanair, które uruchomiły loty do Warszawy-Modlina, a z których skorzystało w czerwcu 6,7 tys. pasażerów.

Stabilnie wyglądają międzynarodowe połączenia sieciowe, gdzie notowane jest dobre obłożenie lotów; samoloty do Frankfurtu latały wypełnione w ponad 95 proc., do Monachium 88 proc., a do Kopenhagi 82 proc.

Z oferty połączeń niskokosztowych skorzystało 99,6 tys. osób, co oznacza spadek o 2 proc. w porównaniu do czerwca 2013 roku. To skutek decyzji linii lotniczych Ryanair, które postanowiły zawiesić połączenia m.in. do Brukseli i Paryża.Nawet o kilkadziesiąt procent zwiększyła się liczba osób podróżujących na południe Europy. Ryanair zanotował duży przypływ pasażerów na trasach do Mediolanu i na Kretę – odpowiednio 43 proc. i 42 proc.. Niezwykle popularna jest Malaga (ponad 19 proc. wzrostu), Bolonia (13 proc.), Malta (8 proc.). Również w przypadku połączeń niskokosztowych przewoźnicy zanotowali duże wypełnienia samolotów. Przykładowo wypełnienie na trasach do Alicante, Malagi, Paryża Beauvais czy Rzymu oscylowały w czerwcu w granicach 90 proc. 

Z przelotów czarterowych skorzystało prawie 48 tys. pasażerów - o 33 proc. więcej niż rok temu.
   
Od początku roku wrocławskie lotnisko odprawiło 897,6 tys. pasażerów czyli o 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku czyli W pierwszym półroczu br. 20 proc. wzrost zanotowano na krajowych połączeniach, natomiast międzynarodowe połączenia sieciowe zanotowały 7 proc. wzrostu.

Tomasz Wyszyński


Reklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie