Bydgoszcz bez code-share LOT-u

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 lipca 2014 10:10
15 komentarzy
Reklama

Pasażerowie z Bydgoszczy nie skorzystają na podpisanej przez LOT i Eurolot umowie o współpracy na zasadach code-share, czyli umożliwieniu podróżnym przelotu na jednym bilecie. Umowa dotyczy prawie wszystkich trasach obsługiwanych przez Eurolot, ale decyzją LOT-u - nie z Bydgoszczy do Warszawy.

Eurolot zainaugurował loty z Bydgoszczy w kwietniu br. w ramach realizacji umowy o promocji regionu, na którą samorząd przeznaczył 12 milionów złotych. Samoloty do Warszawy latają jednak z niskim obłożeniem. Poprawę wyników trasy mogłaby przynieść umowa code-share obu przewoźników. Trasa, jako jedna z nielicznych, została jednak pominięta.

- Na ten moment połączenie Eurolotu Warszawa-Bydgoszcz nie zostało objęte umową code-share To decyzja naszego partnera i oczywiście dostosowujemy się do takiej sytuacji. Z pewnością będziemy z LOT-em nadal rozmawiać na temat dalszej współpracy na naszej trasie do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. - mówi Karolina Bursa, rzeczniczka Eurolotu.

- Na tym etapie połączenie z Warszawy do Bydgoszczy nie zostało objęte umową code-share ze względu na trwającą analizę zgodności współpracy na tym kierunku z regulacjami antymonopolowymi Unii Europejskiej - mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowa LOT-u.

LOT nie wyklucza jednak objęcia połączenia do Bydgoszczy umową code-share na kolejnych etapach współpracy z Eurolotem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_5cd87 2014-07-20 18:10   
gosc_5cd87 - Profil gosc_5cd87
@gosc_11029 za co ma niby zwracac? Przecież Eurolot wykonuje dokładnie to do czego zobowiazal sie w przetargu. O CS w przetargu nie ma słowa. Gdyby LOT podpisal CS mogloby to zostac uznane za pomoc publiczna rowniez dla ELO przy otwieraniu nowego polaczenia i słusznie. Niestety wladze BZG moga byc sobie same winne, a do tego Ryanair tez teraz na pewno sobie odpowiednio policzy. Idiotyzm.
gosc_50fbd 2014-07-20 16:38   
gosc_50fbd - Profil gosc_50fbd
To teraz trzeba oddać kasę!!!! Ale tak nie będzie bo układy!!!
gosc_8d2fc 2014-07-18 17:56   
gosc_8d2fc - Profil gosc_8d2fc
a wszystko niezgodne z interesem społecznym , zasadami wolnego rynku oraz zwykłą przyzwoitością . Jak można brac pieniądze - 400mln , a PPL - 300mln i wszelkimi sposobami ładowac te pieniądze w warszawskie lotnisko kosztem takich portow jak Bydgoszcz . Przecież cały niby plan naprawczy był skonstruowany aby przedłużyc agonię trupa i utrzymywac pokomunistyczną ferajnę . W innych miastach to już sie dawno skończyło , bo niestety wszystkie centrale są w Warszawie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama