Lotnisko Modlin ma dwa lata

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 lipca 2014 00:01
24 komentarzy
Reklama
15 lipca 2012 roku na drodze startowej Portu Lotniczego w Modlinie wylądował pierwszy pasażerski samolot. Był to Boeing 737-800  Ryanair. Pierwsze komercyjne lądowanie z pasażerami wykonała tego samego dnia maszyna linii lotniczych Wizz Air. Od uruchomienia portu mijają równo dwa lata. W tym czasie na lotnisku zaszło wiele zmian. Wszystkie dokonane zostały z myślą o komforcie pasażerów. 

- Przez te 2 lata lotnisko udowodniło, że jest potrzebne Warszawie i Mazowszu. Możemy już śmiało twierdzić, że decyzja o stworzeniu portu cywilnego na miejscu dawnego lotniska wojskowego była słuszna - podsumował Piotr Okienczyc, prezes lotniska. - Każdy pasażer i każdy samolot obsłużony w naszym porcie, to dla nas powód do dumy. Wzrastające z miesiąca na miesiąc statystyki bardzo nas cieszą, ale wiemy, że przed nami jeszcze wiele wyzwań. Jesteśmy jednak przekonani, że poradzimy sobie z nimi bez problemów – dodaje Marcin Danił, wiceprezes spółki.

Do tej pory z usług lotniska skorzystało ponad 2 miliony pasażerów. Samoloty wykonały ponad 14 tysięcy startów i lądowań. Ruch w porcie stale wzrasta. Rozszerza się siatka połączeń. 

W bieżącym sezonie z Modlina można dolecieć do 26 europejskich miast. Lotnisko jako drugie w kraju (po Lotnisku Chopina w Warszawie) dysponuje II kategorią ILS, dzięki czemu operacje lotnicze mogą być wykonywane przy ograniczonej widzialności. 

- Kiedy kilka lat temu rozpoczynaliśmy pierwsze rozmowy na temat budowy lotniska w Modlinie, miałem pewność, że ta inwestycja jest województwu potrzebna. Potwierdziły to analizy. Udało nam się do tego pomysłu przekonać także Unię Europejską, która dofinansowała budowę portu. Po dwóch latach od otwarcia widać wyraźnie, że była to trafiona inwestycja, czego nie można powiedzieć o wszystkich lotniskach regionalnych w kraju. Modlin to jeden z najszybciej rozwijających się portów w Polsce. Korzystają już z niego pasażerowie nie tylko z Mazowsza, ale i innych województw. Jednocześnie dla naszego regionu to nie tylko kwestia transportu. To również impuls rozwojowy dla północnego Mazowsza, a w połączeniu z inwestycjami w drogi i kolej – wzmocnienie dostępności i konkurencyjności całego regionu – powiedział marszałek Adam Struzik.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_66bea 2014-07-30 22:43   
gosc_66bea - Profil gosc_66bea
gosc_71d1b - tylko że prawie cała Warszawa została zburzona i trzeba było ją zbudować na nowo.
Infomodlin - może trochę więcej kultury, nie jest ładnie zwracać się do swoich klientów że mają "pokręcone teorie"; poza tym rzecznik lotniska powinien zwracać uwagę na poprawność gramatyczną - "samoloty .... lądować nie mogli" i wiele innych
gosc_f0009 2014-07-23 00:14   
gosc_f0009 - Profil gosc_f0009
Infomodlin: wiesz może, czy w następnym sezonie zimowym (ew. letnim) będą z WMI chartery? Na niektórych biurach podróży widziałem wyloty z Modlina, ale przy niektórych było napisane o przewoźniku regularnym, a przy reszcie nic.
infomodlin 2014-07-17 13:39   
infomodlin - Profil infomodlin
marcowy@ mało :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy