FIA: Więcej informacji o Boeingu 777X

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
16 lipca 2014 14:56
1 komentarz
Reklama

Boeing ogłosił w trakcie Farnborough International Airshow nowe szczegóły dotyczące innowacyjnych rozwiązań zwiększających komfort pasażerów tworzonych na potrzeby najnowszego dalekodystansowego samolotu szerokokadłubowego B777X.

Dzięki oparciu konstrukcji na wielokrotnie nagradzanym i docenianym przez pasażerów wnętrzu użytkowanego obecnie modelu B777, połączonemu z innowacyjnymi rozwiązaniami z kabiny samolotu 787 Dreamliner, Boeing będzie nadal utrzymywać pozycję lidera w zakresie komfortu oferowanego pasażerom i elastyczności jaką daje liniom lotniczym.

- Boeing zawsze był zaangażowany w badania, które prowadzą do innowacji niezbędnych w celu zapewnienia wyjątkowych wrażeń podczas lotu. To zaangażowanie pozwoliło Boeingowi zostać liderem w dziedzinie wnętrz samolotów, co zostanie również wykorzystane w programie 777X - powiedział Bob Feldmann, wiceprezes i dyrektor generalny programu 777X.

- Już na tym etapie widzimy bardzo pozytywne reakcje klientów dotyczące naszych koncepcji projektowych zastosowanych w 777X. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie będą wybierać podróże 777X, podobnie jak wybierają podróże samolotami 777-300ER i 787 - dodał.

Innowacyjne rozwiązania zastosowanych we wnętrzu 777X:
  • Wysokość kabinową równą 6000 stóp – co stanowi wartość podobną do tej w 787 Dreamliner,
  • Okna o ponad 15 proc. większe niż te stosowane przez konkurencję; umiejscowienie ich wyżej niż zwykle zwiększy liczbę pasażerów, dla których będą na poziomie wzroku,
  • Lepsze oświetlenie pochodzące z otoczenia dzięki większym, lepiej umiejscowionym oknom,
  • Całkowicie nowe wnętrza, które pozwalają liniom lotniczym na dostosowanie aranżacji kabiny według klas. Ta innowacja zawiera w sobie zestaw elastycznych w użyciu części, który oferuje wiele możliwych konfiguracji w zagospodarowaniu sufitu i schowków. To rozwiązanie pozwoli liniom lotniczym stworzyć poczucie odrębnych i różnych kabin, które sprostają potrzebom zarówno przewoźnika jak i pasażerów,
  • Kabinę, która jest o ponad 40 cm szersza niż u konkurencji, co pozwala liniom na zastosowanie w klasie ekonomicznej siedzeń o szerokości nawet 45 cm,
  • Większą wilgotność powietrza kabiny, porównywalna do poziomów osiąganych w samolotach 787 Dreamliner,
  • Bardziej zaawansowaną filtrację powietrza, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, co ma zapewnić lepsze samopoczucie pasażerów,
  • Oświetlenie LED nowej generacji, które jeszcze zwiększa przyjemność czerpaną z lotu przez pasażerów. Nowe oświetlenie pozwala liniom na użycie go jako elementu identyfikacji wizualnej,
  • Mniejszy hałas w kabinie osiągnięty dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji gondoli silnika, lepszej izolacji i kabinie pasażerskiej z dwukrotnie większą liczbą dysz o niższej prędkości i mniejszym hałasie.


Poza nowoczesnymi rozwiązaniami, Boeing nie ustaje w poszukiwaniu nowych sposobów podnoszenia komfortu lotu.

- 777X czeka na dalszy rozwój, ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie zawierać w sobie najbardziej zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne. 777X ponownie zdefiniuje pojęcie komfortu lotu. Wszystkie funkcjonalności i udogodnienia, które rozwijamy dla nowego samolotu współdziałają tworząc pakiet, który dostarczy całkowicie nowych wrażeń z lotu - powiedział Dennis Eng, dyrektor 777X Interiors.

Program 777X zdobył zamówienia i zobowiązania na ponad 300 samolotów od sześciu klientów. Produkcja ma rozpocząć się w roku 2017, a pierwszą dostawę zaplanowano na rok 2020.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2014-07-16 16:43   
greg0303 - Profil greg0303
Boeing zaprezentował na swojej stronie krótki filmik obrazujący zwiększenie automatyzacji linii produkcyjnej modeli B777-X (wykorzystanie precyzyjnych robotów przy mocowaniu nitów łączących panele kadłuba oraz do malowania skrzydeł, użycie zdalnie sterowanych pojazdów do transportu ciężkich i dużych elementów):
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama