LOT i Eurolot na jednym bilecie

15 lipca 2014 10:36
76 komentarzy
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT i Eurolot podpisały umowę o współpracy na zasadach code-share. Porozumienie to znacznie ułatwi pasażerom zarówno LOT-u, jak i Eurolotu podróżowanie w ramach siatki połączeń obu przewoźników.

Umowa code-share dotyczy współpracy obu polskich linii na prawie wszystkich trasach obsługiwanych przez Eurolot. W praktyce oznacza to, że pasażer może od teraz poprzez stronę lot.com i inne kanały sprzedaży narodowego przewoźnika (biura sprzedaży i Call Center) kupić bilety na rejsy realizowane przez Eurolot. Bilety nadal można też kupować poprzez stronę eurolot.com. Od momentu podpisania umowy niemal wszystkie loty regionalnej linii będą wykonywane pod kodem zarówno „K2”, jak i „LO”.Jedną z najważniejszych zalet tej współpracy jest umożliwienie podróżnym przelotu na tak zwanym „jednym bilecie”, co znacznie wpłynie na komfort i szybkość transferu pasażerów przesiadających się na kolejne rejsy w trakcie swojej podróży.

W przypadku LOT-u zawarcie kolejnej umowy code – share jest jednym z elementów modyfikacji w siatce połączeń konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami Planu Restrukturyzacji. Kilka tygodni temu podobne partnerstwo zostało rozszerzone z Turkish Airlines. Wszystkie działania Spółki są podejmowane z uwzględnieniem wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych i spadku oferowania na działalności rozkładowej ogółem.

Umowa z Eurolotem jest dowodem dobrej współpracy i przypieczętowaniem naszego wieloletniego partnerstwa. Jestem pewien, że przyniesie to kolejne korzyści pasażerom. Od dzisiaj, oprócz wszystkich dotychczasowych tras w ramach siatki LOT-u, dajemy naszym klientom możliwość podróżowania na dodatkowych kierunkach, które oferuje nasz Partner. Tym samym umacniamy pozycję Warszawy jako hub’u i zapewniamy maksymalnie wygodną podróż – mówi Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT.

Nawiązanie współpracy code-share z cenionym przewoźnikiem, jakim jest LOT, to kolejny krok w budowaniu mocnej pozycji Eurolotu na polskim rynku lotniczym. Wierzę, że porozumienie obu polskich linii jest przede wszystkim ułatwieniem i spełnieniem oczekiwań naszych pasażerów. Co więcej, umowa ta - z jednym z naszych najważniejszych partnerów - to dowód na to, że Eurolot intensywnie szuka korzystnych możliwości współpracy. Jestem przekonany, że wpłynie ona pozytywnie na działalność biznesową, jak i umocni naszą linię w roli regionalnego, narodowego przewoźnika – mówi Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu.

Współpraca LOT-u oraz Eurolotu w znacznym stopniu ułatwi i przyspieszy zakup biletów pasażerom obu linii, zwłaszcza poprzez strony internetowe: lot.com i eurolot.com. PLL LOT jako większy i uznany przewoźnik, należący do m.in. globalnego sojuszu Star Alliance, umożliwi Eurolotowi prezentację swojej oferty i marki w rozbudowanych kanałach sprzedaży de facto na całym świecie. Z drugiej strony, Eurolot wesprze LOT w zaistnieniu na rynkach niszowych, które dotychczas nie były przez niego obsługiwane. Dzisiaj w systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawi się lista kierunków Eurolotu. Bilety można kupować na rejsy od 21 lipca.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b12ff 2014-07-24 14:04   
gosc_b12ff - Profil gosc_b12ff
Wszystko pięknie ale nie zaznaczyli ,że nie dotyczy to połączeń z Bydgoszczy!!!Za 12 mln kupili kota w worku partacze z Torunia!!!
flight007eu 2014-07-22 00:53   
flight007eu - Profil flight007eu
Czy za bilet kupiony na lot.com z nr rejsu LO na lot wykonywany Eurolotem beda naliczane mile M&M oraz loty do ststusu? Czy ktos moze cos wie na ten temat sensownego? Dziekuje:)
gosc_29447 2014-07-16 23:14   
gosc_29447 - Profil gosc_29447
Połączenie LPL-LUZ-LPL pojawi się, jak tylko będzie możliwość uruchomienia jako nowe połączenie. DUB na razie nie będzie. FR straszy likwidacją STN, ale jeśli to zrobi, to W6 chętnie zwiększy częstotliwość LTN. Brawo LUZ za to, że jako nieliczni w kraju opieracie się szantaźowi Ryana. ps. LUZ -WRO 11.07 47 pax. Za sterami szef pilotów K2
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy